Aktualności

2021-08-22 OGŁOSZENIA | 13. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego. Niepokalanego Serca NMP

1) W tym tygodniu będziemy wspominać:
 
PONIEDZIAŁEK – Św. Filipa Benicjusza, Wyznawcy;
WTOREK – Św. Bartłomieja, Apostoła;
ŚRODA – Św. Ludwika, Króla i Wyznawcy;
CZWARTEK – NMP Jasnogórskiej – Częstochowskiej (I klasy);
PIĄTEK – Św. Józefa Kalasantego, Wyznawcy;
SOBOTA – Św. Augustyna, Bp, Wyznawcy i DK.
 
Wspomnienia liturgiczne wypisane są także na cały miesiąc na kartce z intencjami wywieszonymi w przedsionku kościoła.
 
2) Ze względu na rekonwalescencję i nieobecnosć ks. Pawła, od jutra aż do soboty Msze św. przeniesione są z godz. 18:00 na godzinę 19:30.
 
3) Wieczorna modlitwa Kościoła – Kompleta – z modlitwami za Kościół – dzisiaj, o godz. 20:30.
 
4) Zwracam się z ogromną prośbą o szturm modlitewny za naszych Księży Biskupów, którzy 25 sierpnia rozpoczynają prace nad polskimi wytycznymi do papieskiego dokumentu Traditionis custodes. Wypraszajmy dla Księży Biskupów łask Ducha Świętego i otwartości na Bożą Wolę. Trwajmy na modlitwie aby Msza św. trydencka mogła być sprawowana w całej Polsce w sposób swobodny.
 
5) Zapraszamy na II pieszą pielgrzymkę naszego Duszpasterstwa z Nowogardu do San-ktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP w Resku, która odbędzie się w sobotę 11.09. Zapisy w sklepiku po Mszy św.
 
6) Zapraszamy także na rekolekcje naszego Duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie nad morzem w terminie 8-10 października. Obydwa wydarzenia organizuje Fundacja bł. Karola Habsburga. Zapisy w sklepiku.
 
7) Bardzo proszę Różę Św. Andrzeja Boboli oraz Św. Moniki o pozostanie po Mszy św. w kościele.
 
8) Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w każdą sobotę od godz. 10:00. Lista osób wyznaczonych na poszczególny tydzień wywieszona jest w przedsionku kościoła.
 
9) Zapraszamy do naszego sklepiku znajdującego się w budynku naprzeciw kaplicy. Zachęcamy także do zainteresowania się publikacjami Polonia Christiana, a szczególnie, bardzo ciekawym czasopismem Przymierze z Maryją, które znajdują się w koszykach pod chórem przy wyjściu z kościoła. 
 
10) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
11) Prosimy o modlitwę za ks. Pawła, który jutro zostanie poddany operacji. Prośmy o jej pomyślność i szybki powrót do pełni sił.
 
12) W związku z częstymi pytaniami ze strony wielu rodziców - Fundacja bł. Karola Habsburga podjęła się stworzenia szkoły domowej edukacji dla naszego duszpasterstwa. Otwarcie szkoły jest planowane na przyszły rok szkolny. Jest już gotowy statut szkoły, ale wciąż poszukiwane jest miejsce na szkołę.  Szkoła Edukacji Domowej w praktyce nie potrzebuje mieć sal w których prowadzi zajęcia, ponieważ większość odbywa się w domu, ale potrzebuje budynek spełniający odpowiednie normy. Stąd, jeśli ktoś zna jakiegoś dyrektora szkoły czy przedszkola (najlepiej prywatnego), który mógłby pomóc to prosimy zgłosić taką informację w sklepiku.
 
13) Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki św. Józefa – Patrona naszego kościoła i Duszpasterstwa.