Aktualności

2021-08-15 OGŁOSZENIA | Wniebowzięcie NMP

1) Msze św. w naszej Kaplicy sprawowane są codziennie – w dni powszednie o godz. 18:00; w niedziele o godz. 10:30.
 
DODATKOWE MSZE ŚW. W TYGODNIU
 
PONIEDZIAŁEK - 18:00, 19:00
WTOREK
7:00, 18:00
ŚRODA 7:00, 18:00
CZWARTEK 7:00, 18:00
PIĄTEK 7:00, 10:00 - Msza pogrzebowa śp. Bronisławy Weiss, 18:00
SOBOTA 7:00, 18:00
 
2) W tym tygodniu będziemy wspominać: PONIEDZIAŁEK – Św. Joachima, Ojca NMP; WTOREK – Św. Jacka; CZWARTEK – Św. Jana Eudes; PIĄTEK – Św. Bernarda, Opata i dK; SOBOTA – Św. Joannę de Chantal. Wspomnienia liturgiczne wypisane są także na cały miesiąc na kartce z intencjami wywieszonymi w przedsionku kościoła.
 
3) Wieczorna modlitwa Kościoła – Kompleta – z modlitwami za Kościół – dzisiaj, o godz. 20:30.
 
4) Zapraszamy na II pieszą pielgrzymkę naszego Duszpasterstwa z Nowogardu do San-ktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP w Resku, która odbędzie się w sobotę 11.09.
 
5) Zapraszamy także na rekolekcje naszego Duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie nad morzem w terminie 8-10 października. Obydwa wydarzenia organizuje Fundacja bł. Karola Habsburga. Zapisy w sklepiku.
 
6) Bardzo proszę Różę Św. Andrzeja Boboli oraz Św. Moniki o wybranie spośród siebie nowych zelatorów. Pan Marcin i Pani Ewelina, ze względów osobistych, złożyli rezygnację z pełnionych funkcji.
 
7) Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy oraz otoczenia naszej świątyni. Dziękuję za pomalowanie bramy i furtki, wykoszenie traw, posprzątanie terenu i dokonanie nowych nasadzeń kwiatów. Kilkanaście osób pracowało w piątek i sobotę, za co bardzo serdecznie dziękuję. Pani Sylwii i Panu Rafałowi – naszemu nowemu kościelnemu dziękuję za zakupienie kwiatów do ołtarza.
 
8) Osobne podziękowania należą się także Panu Januszowi Kołeckiemu i Jego rodzinie za zakupienie nowych puf do naszego prezbiterium. Jest ich obecnie siedem. Docelowo, mam nadzieję, więcej. Dziękuję także Pani Annie za ofiarowanie odnowionego fotela do naszej zakrystii.
 
9) Poszukujemy stolarza, który podejmie się wykonania drewnianych stopni ołtarzowych.
 
10) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
11) Za tydzień idę do szpitala na planowany zabieg, stąd Mszę Św. odprawi ks. Piotr Buda. Proszę o modlitwę w mojej intencji – o szczęśliwy przebieg opeacji i szybki powrót do pełni sił. W związku z moją rekonwalescencją, możliwe, że Msze Św. od 23.08. będą sprawowane o godz. 19:30.
 
12) Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki św. Józefa – Patrona naszego kościoła i Duszpasterstwa.