Aktualności

2021-08-08 OGŁOSZENIA | XI Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) Msze św. w naszej Kaplicy sprawowane są codziennie – w dni powszednie o godz. 18:00; w niedziele o godz. 10:30.
 
2) W najbliższą niedzielę – 15 sierpnia – przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msza św. i poświęcenie wianków przygotowanych z tegorocznych plonów ziemi – ziół, zbóż, traw i kwiatów – o godz. 10:30. Pół godziny przed Mszą św. (o godz. 10:00) zostanie udzielony Sakrament Chrztu Św. Józefowi Kamińskiemu.
 
3) Bardzo proszę o pomoc w pracach porządkowych wokół naszej kaplicy. Trzeba skosić trawę i wyplewić klomby. Zapraszamy niewiasty i mężczyzn w piątek na godz. 10:00. Potrzebni będą panowie z kosiarkami i piłą do krzaków oraz panie, dzieci i młodzież do grabienia, sadzenia kwiatów i zamiatania chodników.
 
4) Zapraszamy na II pieszą pielgrzymkę naszego Duszpasterstwa z Nowogardu do San-ktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP w Resku, która odbędzie się w sobotę 11.09.
 
5) Zapraszamy także na rekolekcje naszego Duszpasterstwa, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie nad morzem w terminie 8-10 października. Obydwa wydarzenia organizuje Fundacja bł. Karola Habsburga. Zapisy w sklepiku. 
 
6) Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy, o wpisywanie się na listę wyłożoną w przedsionku kościoła.
 
7) Sklepik został przeniesiony do budynku naprzeciw kaplicy. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!
 
8) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.
 
9) Bardzo dziękuję za ofiarną pomoc w mojej przeprowadzce. Z radością informuję, że decyzją Ks. Arcybiskupa, z dniem 1 sierpnia otrzymałem zgodę na mieszkanie w budynkach przy naszym Kościele Rektoralnym.
 
10) Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki św. Józefa – Patrona naszego kościoła i Duszpasterstwa.