Aktualności

2021-05-30 OGŁOSZENIA | Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1) W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) Msze św. w naszej Kaplicy sprawowane są codziennie: 
  • PONIEDZIAŁEK: 7:00. 8:00, 18:00
  • WTOREK: 7:00, 8:00, 18:00
  • ŚRODA: 7:00, 8:00, 18:00
  • CZWARTEK: 9:00, 10:30 (Msza św. z procesją)
  • PIĄTEK: 18:00
  • SOBOTA: 18:00
  • NIEDZIELA: 10:30
2) W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza Św. z procesją eucharystyczną o godz. 10:30. Kazanie podczas Mszy św. wygłosi Ojciec Mateusz – karmelita, który zainauguruje trzydniowe katechezy przygotowujące nas do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz powstania przy naszym kościele rektoralnym ARCYBRACTWA STRAŻY HONOROWEJ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Zapraszamy zatem na nauki o Sercu Pana Jezusa, Niepokalanym Sercu NMP oraz Straży Honorowej w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (nauki w piątek i sobotę po Mszy Św.).
 
3) Dzisiaj po Mszy Św. spotkanie z członkami wszystkich Róż Różańcowych w sprawie budowy ołtarzy na Boże Ciało. Zapraszamy także inne osoby, które chciałyby pomóc w ich budowie.
 
4) Nabożeństwa majowe i czerwcowe – po każdej Mszy św. 
 
5) Możliwość Spowiedzi – w dni powszednie – przed i po Mszy Św. Szczególnie zachęcamy do Spowiedzi w poniedziałki i czwartki (ze względu na obecność drugiego kapłana). Spowiedź odbywa się w salce na chórze. Obecność kapłana w konfesjonale sygnalizowana będzie zapaloną lampką przy wejściu na chór.
 
6) Wieczorna modlitwa Kościoła – Kompleta – dzisiaj, o godz. 20:30.
 
7) Trwają zapisy na pierwszosobotnią – całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w przedsionku kaplicy. Adoracja rozpocznie się w sobotę (5 czerwca) po katechezie o. Mateusza i potrwa do godz. 10:00 w niedzielę. Repozycja poprzedzona będzie litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 
8) Serdecznie zapraszamy do naszego sklepiku. Znajdziemy tam mnóstwo katolickich publikacji oraz katolickich gier dydaktycznych dla dzieci.
 
9) Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy oraz prace wykonywane na zewnątrz naszego kościoła. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy, o wpisywanie się na listę wyłożoną w przedsionku kościoła.
 
10) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.