Aktualności

2021-05-09 OGŁOSZENIA | V Niedziela po WIelkanocy

1) W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) Msze św. w naszej Kaplicy sprawowane są codziennie:
  • w dni powszednie (Pn-Sb) o godz. 18:00
  • w poniedziałek, wtorek i środę dodatkowa Msza św. o godz. 7:00
  • w niedziele o godz. 10:30
3) Nabożeństwa majowe – po każdej Mszy św. wieczornej. 
 
4) Możliwość Spowiedzi przed i po Mszy Św. Zachęcamy do Spowiedzi w poniedziałki i czwartki (ze względu na obecność drugiego kapłana).
 
5) W najbliższy czwartek (13 maja) – Wniebowstąpienie Pańskie. Uroczysta Msza Św. w tym dniu o godz. 18:00. 
 
6) W najbliższą sobotę (15 maja) – dodatkowa Msza Św. – Requiem – w intencji śp. Wandy Waldon o godz. 11:00.
 
7) W najbliższą niedzielę, ks. Sylwester Marcula, który został administratorem parafii pw. Bł. Jerzego Popiełuszki, odprawi polową Mszę św. trydencką, na placu, na którym ma zostać wybudowany kościół. Msza św. będzie sprawowana o godz. 17:30, przy skrzyżowaniu ulic Gwarnej i Nastrojowej (Prawobrzeże).
 
8) Poniedziałek, wtorek i środa przed Wniebowstąpieniem Pańskim nazywamy Dniami Krzyżowymi podczas których modlimy się o, tegoroczne, dobre urodzaje. W poniedziałek – „modlitwy w czasie zasiewów”, we wtorek – „o uświęcanie pracy ludzkiej”, w środę – „za głodujących”. Modlitwy w tych intencjach, wraz z Litanią do Wszystkich Świętych będą odmawiane przed Mszą Św.
 
9) II część Warsztatów Chorałowych – w najbliższą sobotę (15.05.) od godz. 12:30-17:30.
 
10) Modlitwy wieczorne „O wolność i wywyższenie Św. Matki Kościoła” dzisiaj, o godz. 20:30.
 
11) Szczeciński Klub Polonia Christiana zaprasza na projekcję filmu „Via dolorosa”. Szczegóły na ulotkach, które będą rozdawane przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy także do nabywania publikacji Polonia Christiana wyłożone w koszach pod chórem. Znajdziemy tam także okolicznościowe biuletyny wydane z okazji 5-lecia powstania naszego Duszpasterstwa.
 
12) Serdecznie zapraszamy do naszego sklepiku. Znajdziemy tam mnóstwo katolickich publikacji oraz katolickich gier dydaktycznych dla dzieci.
 
13) Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy, o wpisywanie się na listę wyłożoną w przedsionku kościoła.
 
14) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji.