Aktualności

2021-05-02 OGŁOSZENIA | IV Niedziela po Wielkanocy

1) W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 20m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) Msze św. w naszej Kaplicy sprawowane są codziennie: w dni powszednie o godz. 18:00. W niedziele o godz. 10:30. W środę po Mszy Św. nabożeństwo do Św. Józefa – Patrona naszego Duszpasterstwa i Kaplicy. Możliwość Spowiedzi przed i po Mszy Św. Zachęcamy do Spowiedzi w poniedziałki i czwartki (ze względu na obecność drugiego kapłana).
 
3) Dzisiaj po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 
4) Jutro – 3 maja – NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msza św. o godz. 10:30.
 
5) W najbliższą sobotę (8.05.) – Św. Stanisława BpM – święto I klasy, Msza św. śpiewana o godz. 18:00.
 
6) Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się we wczorajszą, całonocną, adorację Najświętszego Sakramentu.
 
7) Nabożeństwa majowe – po Mszy św. wieczornej.
 
8) Niedzielne modlitwy wieczorne „O wolność i wywyższenie Św. Matki Kościoła” dzisiaj, o godz. 20:30.
 
9) WARSZTATY EDUKACJI DOMOWEJ – odbędą się w najbliższą sobotę (8.05.) od godz. 10:00-17:00. Będzie możliwość pozostawienia dzieci po opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Koszt udziału: 80zł. Będzie możliwość dokupienia posiłków. Zgłoszenia należy wysyłać pod nr tel. 609 949 899 lub adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..
 
10) Serdecznie zapraszamy do naszego sklepiku. Znajdziemy tam mnóstwo katolickich publikacji oraz katolickich gier dydaktycznych dla dzieci.
 
11) Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy, o wpisywanie się na listę wyłożoną w przedsionku kościoła.
 
12) Po konsultacjach z właścicielami kaplicy, otrzymaliśmy zgodę na remont pomieszczeń duszpasterskich. Zostanie tam doprowadzona woda i zrobione toalety.
 
13) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. W sposób szczególny dziękuję za pomoc w zakupie naczynia na wodę święconą, który ustawiony jest w przedsionku kościoła. Pomysłodawcą i pierwszym darczyńcą była Pani Sylwia, potem dołożyli się uczestnicy pielgrzymki do Częstochowy oraz anonimowy darczyńca. Serdecznie dziękujemy! Naczynie jest już napełnione wodą święconą, którą możemy nalewać i zabierać do domów.
Do wystawionej pod chórem skarbonki, można wspierać tzw. „fundusz kwiatowy” za który odpowiedzialna jest pani Joanna. Kwiaty do ołtarza oraz nasadzenia na zewnątrz kaplicy będą finansowane z tej zbiórki.