Aktualności

2021-04-25 OGŁOSZENIA | III Niedziela po Wielkanocy

1) W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 20m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmie-szczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) Msze św. w naszej Kaplicy sprawowane są codziennie: w dni powszednie o godz. 18:00. W nie-dziele o godz. 10:30. W środę po Mszy Św. nabożeństwo do Św. Józefa – Patrona naszego Duszpasterstwa i Kaplicy. Możliwość Spowiedzi przed i po Mszy Św. Zachęcamy do Spowiedzi w poniedziałki i czwartki (ze względu na obecność drugiego kapłana).
 
3) W czwartek dodatkowa Msza Św. o godz. 8:00. Odprawi ją ks. Łukasz Kadziński.
 
4) Msza Św. 3 maja, w Uroczystość NMP Królowej Polski, jak w każdą niedzielę o godz. 10:30.
 
5) W najbliższą sobotę (1 maja, we wspomnienie Św. Józefa), po Mszy Św. wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym miesiącu, w intencji naszej Ojczyzny. Adoracja zakończy się w niedzielę (2 maja) pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Św. niedzielnej (ok. godz. 10:00). Całonocne adoracje będą organizowane cyklicznie (każdego miesiąca) i będą obejmowały różne intencje modlitewne. W pierwszą sobotę maja będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny – aby była wierna Panu Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Dołączamy także intencję wypowiedzianą przez papieża Franciszka do Polaków na uroczystość Św. Wojciecha – „aby św. Wojciech wyprosił wam u Boga odwagę w wierze, rozwoju ludzkim i społecznym oraz wzrost duchowy waszej Ojczyzny”. Dla zachowania porządku i ciągłości modlitewnej, lista z dyżurami, na kolejne godziny adoracji, będzie wyłożona w przedsionku kaplicy. Prosimy o wpisywanie się na kolejne dyżury. Moderatorem tej inicjatywy jest zelator róży męskiej pw. Św. Andrzeja Boboli – Pan Marcin.
 
6) Modlitwy wieczorne „O wolność i wywyższenie Św. Matki Kościoła” dzisiaj, o godz. 20:30.
 
7) Dziękuję Fundacji bł. Karola Habsburga za zorganizowanie wczorajszego dnia skupienia dla mężczyzn. Kolejny, ostatni dzień skupienia, dla kobiet, odbędzie się 19.06. i poprowadzi go ks. Paweł Korupka.
 
8) WARSZTATY EDUKACJI DOMOWEJ – odbędą się 8 maja od godz. 10:00-17:00. Będzie możliwość pozostawienia dzieci po opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Koszt udziału: 80zł. Będzie możliwość dokupienia posiłków. Zgłoszenia należy wysyłać pod nr tel. 609 949 899 lub adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..
 
9) W przedsionku kościoła wyłożone zostały modlitwy ku czci naszego Św. Patrona – Św. Józefa. Modlitwa ogólna, a także modlitwy „O dobrą żonę” i „O dobrego męża”. Zachęcam do pogłębiania swojego nabożeństwa ku czci tego wyjątkowego Świętego.
 
10) SPRZĄTANIE KAPLICY | Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa sięw soboty od godz. 10:00. Prosimy, o wpisywanie się na listę wyłożoną w przedsionku kościoła.
 
11) W minionym tygodniu zostały zamontowane kamery na zewnątrz i wewnątrz budynku. Dziękuję Pani Romie, za ich ufundowanie. Został także założony, długo oczekiwany, baldachim ołtarzowy, symbolizujący królewskość zasiadającego na tronie ołtarza Jezusa Chrystusa. Dziękuję szczególnie Tomaszowi i pani Marii za jego opracowanie i wykonanie. Dziękuję także osobom, które pomagały przy jego montażu.
 
12) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. 
 
13) W następnych dniach i tygodniach chcielibyśmy odświeżyć i ostatecznie oddać do użytku jedną z salek. Potrzebujemy osób, które ją pomalują, położą nową wykładzinę. Prosimy także o pomoc w organizacji niezbędnego sprzętu do malowania ścian i sufitów. Potrzebne są także osoby, które mogłyby zająć się naprawą i wymianą zamków w drzwiach różnych pomieszczeń naszej kaplicy.
 
14) INTENCJA MSZY ŚW.: O potrzebne łaski dla Barbary.