Aktualności

2021-04-18 OGŁOSZENIA | II Niedziela po Wielkanocy

1) W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 20m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) Msze św. w naszej Kaplicy sprawowane są codziennie: w dni powszednie o godz. 18:00. W niedziele o godz. 10:30. W środę po Mszy Św. nabożeństwo do Św. Józefa – Patrona naszego Duszpasterstwa i Kaplicy. Możliwość Spowiedzi przed i po Mszy Św. Zachęcamy do Spowiedzi w poniedziałki i czwartki (ze względu na obecność drugiego kapłana).
 
3) Modlitwy wieczorne „O wolność i wywyższenie Św. Matki Kościoła” dzisiaj, o godz. 20:30.
 
4) „MSZA TRYDENCKA MITY I PRAWDA” – cykl wykładów, podczas których zgłębiamy tajniki Mszy Św. Wszechczasów – w najbliższy wtorek, po Mszy Św. wieczornej w auli za kaplicą. Temat wykładu: „Ołtarz, jego znaczenie i wyposażenie”. Poprowadzi go ks. Paweł Korupka.
 
5) DZIEŃ SKUPIENIA DLA MĘŻCZYZN – w najbliższą sobotę (24.04.). Poprowadzi go ks. Arkadiusz Prokop. Temat: „Katolicka wizja męża i ojca”. Po wieczornej Mszy Św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 21:00. Zapraszamy na nią wszystkich chętnych. Zapisy na dzień skupienia pod numerem tel. 662 154 083.
 
6) WARSZTATY EDUKACJI DOMOWEJ – odbędą się 8 maja od godz. 10:00-17:00. Będzie możliwość pozostawienia dzieci po opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Koszt udziału: 80zł. Będzie możliwość dokupienia posiłków. Zgłoszenia należy wysyłać pod nr tel. 609 949 899 lub adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..
 
7) W przedsionku kościoła wyłożone zostały modlitwy ku czci naszego Św. Patrona – Św. Józefa. Modlitwa ogólna, a także modlitwy „O dobrą żonę” i „O dobrego męża”. Zachęcam do pogłębiania swojego nabożeństwa ku czci tego wyjątkowego Świętego.
 
8) SPRZĄTANIE KAPLICY | Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy, o wpisywanie się na listę wyłożoną w przedsionku kościoła.
 
9) Dziękuję za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego Duszpasterstwa.  Przypominamy, że wszelkie darowizny przekazane za pośrednictwem konta Fundacji Deus Vult przeznaczone są w całości na utrzymanie naszego Duszpasterstwa oraz przyszłą budowę nowego Kościoła Tradycji. 
 
10) Dziękuję za prace wykonane na zewnątrz naszej kaplicy – za posprzątanie terenu, dokonanie nasadzeń oraz poszerzenie chodnika przed wejściem głównym kaplicy. Bóg zapłać!
 
11) Z zeszłoniedzielnej zbiórki na Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, zebrano, i już przekazano na konto Caritas, 500zł.
 
12) Przypominam, że dzisiaj od godz. 12:00 – 21:00, na Jasnych Błoniach, przy pomniku Św. Jana Pawła II, ustawiony jest dzwon „Głos Nienarodzonych”. Każdy z przybyłych będzie mógł uderzyć w ten dzwon i w ten sposób dać świadectwo, że popieramy wartość i ochronę życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Akcja ta zorganizowana została zamiast dorocznego Marszu dla Życia.