Aktualności

2021-04-04 OGŁOSZENIA | Niedziela Zmartwychwstania

1) W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 20m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) ROZPOCZYNAMY BIAŁY TYDZIEŃ. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msza św. o godz. 10:30. Od wtorku Msze św. będą sprawowane jak zazwyczaj, o godz. 18:00. Za tydzień Niedziela Biała – Niedziela Miłosierdzia Bożego.
 
3) Modlitwy wieczorne „O wolność i wywyższenie Św. Matki Kościoła” dzisiaj, o godz. 20:30.
 
4) Bardzo dziękuję za przygotowanie kaplicy oraz jej otoczenia do Świąt Wielkiej Nocy. Mnóstwo osób zaangażowało się w różne prace. Został przygotowany teren wokół Kaplicy, naprawione i pomalowane ławki, zbudowana Ciemnica i Grób Pański (tutaj, oprócz wyrazów wdzięczności kierowanych do członków naszego Duszpasterstwa, chcę podkreślić i podziękować udział w ich budowie i pomoc w sprawowaniu Liturgii, delegacji Gdańskiego Środowiska Tradycji), został wyczyszczony, zakupiony na „targu staroci” kandelabr pod paschał, zostały zakupione i przepiękne ułożone kwiaty oraz profesjonalnie został przygotowany chór. Dziękujemy za przeprowadzanie transmisji On-line, dzięki czemu wielu naszych braci i sióstr, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgiach, łączyli i łączą się z nami właśnie w ten sposób. Niejedna parafia może pozazdrościć takiego zaangażowania i poziomu. Niech Pan Bóg wynagrodzi hojnie wasz trud i zaangażowanie w życie Duszpasterstwa.
 
5) Dziękuję ze składane ofiary na kwiaty. Wśród wielu anonimowych darczyńców dziękuję Róży Św. Andrzeja Boboli, która złożyła ofiarę w wysokości 300zł.
 
6) SPRZĄTANIE KAPLICY | Prosimy o pomoc w przygotowaniu Kaplicy do niedzielnej Służby Bożej. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Prosimy, żeby na najbliższą sobotę zgłosiły się przynajmniej dwie rodziny.
 
7) DOMOWA EDUKACJA | Serdecznie zapraszamy 9.04 po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 19.00), do salki za kaplicą, na prelekcję o tym czym jest nauczanie domowe, dlaczego warto podjąć się uczenia własnych dzieci, i czy jest to forma nauczania dla każdego. Poprowadzi ją Michał Kulik z Fundacji Dobra Edukacja Maximilianum, ojciec dwójki dzieci, prowadzący zajęcia z nauk ścisłych oraz sportowych dla dzieci z edukacji domowej. Ze względu na obostrzenia, obowiązują zapisy pod nr telefonu: 609949899.
 
8) WARSZTATY CHORAŁU GREGORIAŃSKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH | odbędą się w naszej kaplicy w trzech sesjach (14.04., 15.05., 05.06.) w godz. 12:00-17:00. Poprowadzi je Anna Kaczorowska z Zielonej Góry. Koszt: 30zł/dzień albo 80zł/całość. Zapisy pod nr tel. 662 154 083.
 
9) INTENCJA MSZY ŚW.: ++ Dusze czyśćcowe