Aktualności

2021-03-28 OGŁOSZENIA | Niedziela Palmowa

1) W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 20m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) ROZPOCZYNAMY WIELKI TYDZIEŃ. Msze Św. codziennie o godz. 18:00.
 
3) Modlitwy wieczorne „O wolność i wywyższenie Św. Matki Kościoła” dzisiaj, o godz. 20:30.
 
4) PORZĄDEK TRIDUUM SACRUM
 
WIELKI CZWARTEK (1.IV)
  • Msza św. Wieczerzy Pańskiej, godz. 18:00.
  • Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i całonocna adoracja – do piątku, do godz. 15:00. Zapisy na adorację, na poszczególne godziny, przy wyjściu z kaplicy. W nocy, drzwi kaplicy zostaną zamknięte. Prosimy wtedy korzystać z dzwonka umieszczonego na drzwiach wejściowych.
 
WIELKI PIĄTEK (2.IV) – dzień żałoby, dzień śmierci Chrystusa Pana.
 
  • Droga Krzyżowa w tym dniu o godz. 15:00.
  • Liturgia uprzednio poświęconych darów o godz. 18:00.
  • Po Liturgii odśpiewane zostaną 3 części Gorzkich Żali.
 
WIELKA SOBOTA (3.IV)
 
  • Poświęcenie pokarmów o godz. 11:00.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18:00 (Ze względu na panujące obostrzenia, pierwsza część liturgii – poświęcenie ognia odbędzie się na progu świątyni z udziałem jedynie duchowieństwa i usługujących).
  • Procesja rezurekcyjna planowana jest w nocy, na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (4.IV) - Msza św. o godz. 10:30

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (5.IV) - Msza św. o godz. 10:30

 

5) Prosimy  pomoc w zbudowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Chętne osoby proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.

 
6) W przedsionku kaplicy ustawiona jest puszka, do której można składać ofiary na fundusz kwiatowy. Na zewnątrz pojawiły się bratki, niebawem tuje. Chcielibyśmy zakupić także hortensje, które ozdobią Ciemnicę i Boży Grób, a potem będą wsadzone do gruntu na zewnątrz kaplicy.
 
7) Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kaplicy do nadchodzących Świąt. Dziękuję anonimowemu darczyńcy za zakup i dowiezienie balasek zakupionych od SS. Zmartwychwstanek z okolic Wejherowa. Dziękuję Pani Marii i Jej rodzinie za przygotowanie i oklejenie napisu na drzwiach wejściowych oraz okien. Dziękuję firmie budowlanej TRADI-BUD za naprawienie bramy wjazdowej oraz montaż furtki. Dziękuję za posprzątanie terenu wokół kaplicy, poszerzenie chodnika oraz nasadzenie bratków. Dziękuję za wszelkie prace wykonywane na rzecz naszej świątyni – dla większej chwały Boga. Bóg zapłać!
 
8) SPRZĄTANIE KAPLICY | Dziękuję za posprzątanie naszej kaplicy. Jak co tydzień prosimy o pomoc w jej przygotowaniu do niedzielnej Służby Bożej. Sprzątanie odbywa się w soboty od godz. 10:00. Następne sprzątanie, w najbliższą sobotę po świętach.
 
9) WARSZTATY CHORAŁU GREGORIAŃSKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH | odbędą się w naszej kaplicy w trzech sesjach (14.04., 15.05., 05.06.) w godz. 12:00-17:00. Poprowadzi je Anna Kaczorowska z Zielonej Góry. Koszt: 30zł/dzień albo 80zł/całość. Zapisy pod nr tel. 662 154 083.