Aktualności

2020-02-28 OGŁOSZENIA | II Niedziela Wielkiego Postu

1) W związku z obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) Dobiegają końca nasze rekolekcje wielkopostne. Bardzo dziękuję ks. Łukaszowi Kadzińskiemu za wygłoszone konferencje, sprawowane nabożeństwa i ofiarną posługę w konfesjonale. Życzymy wielu darów Ducha Świętego w kapłańskiej posłudze. W ramach naszej wdzięczności, zbierana była wczoraj ofiara dla ojca rekolekcjonisty. Jeżeli ktoś, nie mógł tego uczynić wczoraj, będzie to można uczynić po Mszy św. do wystawionego w przedsionku koszyka.  
 
3) MSZE ŚW. w Kaplicy Tymczasowej odbywają się według następującego porządku: w dni pow-szednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 18:00; w niedziele o godz. 10:30.
 
4) O dodatkowych Mszach Św. przypominamy rozsyłając wiadomości sms oraz e-mail do osób, które zostawiły nam swoje dane kontaktowe. Zachęcamy także do zamieszczonego na naszej stronie internetowej, kalendarza Google.
 
5) Gorzkie Żale po każdej Mszy Św. niedzielnej. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:15.
 
6) Jak co roku organizujemy chór na Triduum Paschalne. Wszystkich utalentowanych muzycz-nie zapraszamy na próbę we wtorki i czwartki, o godz. 19:00 (salka na plebanii św. Józefa). 
 
7) Nauka ministrantury – sobota, godz. 11:00.
 
8) Modlitwy wieczorne „O wolność i wywyższenie Świętej Matki Kościoła” dzisiaj, o godz. 20:30.
 
9) ŻYWY RÓŻANIEC | Zapraszamy do uczestnictwa w Kole Żywego Różańca. Proszę aby jedna z róż poprowdziła modlitwę różańcową przed Mszą Św. wieczorną w I sobotę miesiąca.
 
10) SPRZĄTANIE KAPLICY | Dziękuję za posprzątanie naszej kaplicy. W przedsionku znajduje się lista z datami. Prosimy o wybranie dogodnego dla siebie terminu i pomocw przygotowaniu kaplicy do niedzielnej Służby Bożej. Sprzątanie odbywa się w soboty 10:00-11:00.
 
11) FUNDUSZ REMONTOWO-BUDOWLANY | Dziękujemy za wszelkie ofiary duchowe i materialne, które zasilają fundusz utrzymania i wyposażania naszej kaplicy oraz budowę nowego kościoła. Składam wyrazy ogromnej wdzięczności osobom, które pozytywnie odpowiedziały na mój apel i pomogły we wnoszeniu ekogroszku do piwnicy. Dziękuję pani Alinie, za pomoc w dostosowaniu kilku stacji Drogi Krzyżowej oraz panom, którzy je powiesili. NAJBLIŻSZE PLANY: baldachim ołtarzowy, balaski, monitoring.
 
12) WSPARCIE NASZEJ DUSZPASTERSKIEJ DZIAŁALNOŚCI | Na stronie naszego Duszpasterstwa, zgodnie z moją zapowiedzią, pojawiła się zakładka „Wspierajmy się”. Na waszą prośbę będą pojawiały się tam usługi i umiejętności, które mogą się przydać nam jako Wspólnocie. Przypominamy, że członkowie naszego Duszpasterstwa, którzy prowadzą jakąkolwiek działalność mogą umieścić swoją reklamę na naszej stronie internetowej. Z chęcią, jako wspólnota, będziemy korzystać z waszych usług, wspierając wasze małe firmy.
 
13) Weszliśmy we współpracę z Wydawnictwem 3DOM, stąd pojawiły się w naszej ofercie nowe książki, które serdecznie polecamy!
 
14) INTENCJA MSZY ŚW.: O potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Ady, Diany i Kamila z okazji urodzin.