Aktualności

2021-02-14 OGŁOSZENIA (Niedziela Pięćdziesiątnicy)

1) W związku z obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) MSZE ŚW. w Kaplicy Tymczasowej odbywają się według następującego porządku: w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 18:00; w niedziele o godz. 10:30.
 
3) O dodatkowych Mszach Św. przypominamy rozsyłając wiadomości sms oraz e-mail do osób, które zostawiły nam swoje dane kontaktowe. Zachęcamy także do zamieszczonego na naszej stronie internetowej, kalendarza Google.
 
4) W najbliższą środę – 17 lutego – przypada ŚRODA POPIELCOWA. Msza św. o godz. 18:00. Poprzedzi ją obrzęd posypania głów popiołem.
 
5) Przyszła niedziela, to już I Niedziela Wielkiego Postu. Z tej okazji zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Po Mszy Św. niedzielnej śpiewane będą Gorzkie Żale a w piątki o godz. 17:15 Droga Krzyżowa.
 
6) REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE naszego Duszpasterstwa odbędą się w dniach 25-26-27 lutego (cz-pt-sb). Poprowadzi je ks. Łukasz Kadziński. Nauki rekolekcyjne będą głoszone po Mszy św. o godz. 18:00.
 
7) Próba scholi gregoriańskiej – wtorek, 19:00 (salka na plebanii św. Józefa)
 
8) Nauka ministrantury – sobota, godz. 11:00.
 
9) Modlitwy wieczorne „O wolność i wywyższenie Świętej Matki Kościoła” dzisiaj, o godz. 20:30 w kaplicy tymczasowej.
 
10) Zapraszamy na katechezy stanowe organizowane przez Fundację bł. Karola Habsburga w formie dnia skupienia. Najbliższa – dla mężczyzn, pt. „Katolicka wizja męskości” – odbędzie się 20 lutego w Kaplicy Tymcasowej pw. Św. Józefa. Poprowadzi je ks. Sylwester Marcula. Szczegóły na plakacie i ulotkach w przedsionku kaplicy.
 
11) ŻYWY RÓŻANIEC | Utworzyliśmy łącznie 4 Róże Różańcowe (2 męskie i 2 żeńskie). Do pełni brakuje nam jeszcze 3 mężczyzn i 1 kobiety. Dołączyć do Żywego Różańca można w każdej chwili.
 
12) SPRZĄTANIE KAPLICY | W przedsionku znajduje się lista z datami. Prosimy o wybranie dogodnego dla siebie terminu i pomoc w przygotowaniu kaplicy do niedzielnej Służby Bożej. Sprzątanie odbywa się w soboty 10:00-11:00.
 
13) TRWA WIZYTA KOLĘDOWA | Osoby, które chcą jeszcze zaprosić kapłana z wizytą kolędową, proszone są o zgłaszanie tego faktu w zakrystii po zakończeniu Mszy Św.
 
14) FUNDUSZ REMONTOWO-BUDOWLANY | Dziękujemy za wszelkie ofiary duchowe i materialne, które zasilają fundusz utrzymania i wyposażania naszej kaplicy oraz budowę nowego kościoła. Trwa montaż pieca. Otrzymaliśmy od darczyńcy, warty ok. 12 tys. zł, piec na ekogroszek. Montaż pieca wyniesie również tyle samo. Być może w przyszłą niedzielę instalacja będzie już w pełni sprawna. Prosimy o ofiarność i pomoc w realizacji tej inwestycji oraz zakupu ekogroszku.
 
15) WSPARCIE NASZEJ DUSZPASTERSKIEJ DZIAŁALNOŚCI | Przypominamy, że członkowie naszego Duszpasterstwa, którzy prowadzą jakąkolwiek działalność mogą umieścić swoją reklamę na naszej stronie internetowej. Z chęcią, jako wspólnota, będziemy korzystać z waszych usług, wspierając wasze małe firmy. 
 
16) INTENCJA MSZY ŚW.: + Adam (18 r.śm.)