Aktualności

2021-02-07 OGŁOSZENIA | Niedziela Sześćdziesiątnicy

1) W związku z obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) MSZE ŚW. w Kaplicy Tymczasowej odbywają się według następującego porządku: w dni pow-szednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 18:00; w niedziele o godz. 10:30.
 
3) O dodatkowych Mszach Św. przypominamy rozsyłając wiadomości sms oraz e-mail do osób, które zostawiły nam swoje dane kontaktowe. Zachęcamy także do zamieszczonego na naszej stronie internetowej, kalendarza Google.
 
4) Trwamy w przedpościu – czasie stopniowego wchodzenia w wielkopostny czas umartwienia i pokuty. 
 
5) Próba scholi gregoriańskiej – wtorek, 19:00 (salka na plebanii św. Józefa)
 
6) ŻYWY RÓŻANIEC | Dzisiaj po Mszy Św. nastąpi oficjalna inauguracja Żywego Różańca.
 
7) SPRZĄTANIE KAPLICY | W przedsionku znajduje się lista z datami. Prosimy o wybranie dogodnego dla siebie terminu i pomoc w przygotowaniu kaplicy do niedzielnej Służby Bożej. Sprzątanie odbywa się w soboty 10:00-11:00.
 
8) TRWA WIZYTA KOLĘDOWA | Osoby, które chcą jeszcze zaprosić kapłana z wizytą kolędową, proszone są o zgłaszanie tego faktu w zakrystii po zakończeniu Mszy Św.
 
9) Z radością informujemy, że 8 i 9 lutego będzie gościł u nas ks. Grzegorz Śniadoch IBP, który obecnie posługuje w Częstochowie. Serdecznie zapraszamy jutro, do kaplicy, na godz. 17:30. Ks. Grzegorz poprowadzi i zainauguruje nabożeństwo ku czci Św. Józefa, które będziemy kontynuować w każdą środę po Mszy Św. wieczornej. Następnie, o godz. 18:00 odprawi Mszę św. dziękczynną za naszą kaplicę, a także wygłosi katechezę. We wtorek, o godz. 8:00, dodatkowa Msza Św., którą odprawi ks. Grzegorz. Wygłosi on łącznie trzy konferencje, które będą transmitowane na kanale „Nauk Katolickich”. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy szczegółowy program spotkania.
 
10) FUNDUSZ REMONTOWO-BUDOWLANY | Dziękujemy za wszelkie ofiary duchowe i materialne, które zasilają fundusz utrzymania i wyposażania naszej kaplicy oraz budowę nowego kościoła.
 
11) WSPARCIE NASZEJ DUSZPASTERSKIEJ DZIAŁALNOŚCI | Wielu spośród nas wykonuje różne zawody i posiada rożne umiejętności. W związku z nadchodzącym kryzysem gospodarczym a także w ramach braterskiego wsparcia chcielibyśmy, jako Wspólnota, wspierać naszych duszpasterskich przedsiębiorców i korzystać z Waszych usług. Po co szukać odległych firm czy usług i wspierać finansowo osoby niewierzące, czy wręcz ziejące nienawiścią do wiary, skoro możemy korzystać z pomocy i wesprzeć osoby należące do naszego Duszpasterstwa. Mamy wśród siebie lekarzy, informatyków, prawników, nauczycieli (także języków obcych), elektryków, budowlańców, fryzjerów, kosmetologów. Jeżeli ktoś chciałby zgłosić swoją firmę / usługę, to utworzymy na naszej stronie internetowej katalog, z którego będą mogli korzystać członkowie naszego stronie internetowej odpowiednią podstronę, z której będą mogli korzystać członkowie naszego Duszpasterstwa. Oczywiście nie promujemy tutaj usług darmowych, ale prosimy naszych usługodawców o przyjazny rabat dla nszej Wspólnoty.