Aktualności

2021-01-31 OGŁOSZENIA | Niedziela Siedemdziesiątnicy (Przedpoście)

1) W związku z obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) MSZE ŚW. w Kaplicy Tymczasowej odbywają się według następującego porządku: w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 18:00; w niedziele o godz. 10:30.
 
3) O dodatkowych Mszach Św. przypominamy rozsyłając wiadomości sms oraz e-mail do osób, które zostawiły nam swoje dane kontaktowe. Zachęcamy także do zamieszczonego na naszej stronie internetowej, kalendarza Google.
 
4) Rozpoczynamy dzisiaj przedpoście – czas stopniowego wchodzenia w czas umartwienia i pokuty. Zachęcamy do stopniowego odzwyczajania się od pewnych potraw i zabaw, aby łatwiej i godniej przeżyć Wielki Post.
 
5) W najbliższy wtorek – święto Oczyszczenia NMP (Matki Bożej Gromnicznej) – zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Św. o godz. 18:00. Przypominamy o zabraniu ze sobą świec do poświęcenia. Można je także nabyć w naszym sklepiku w przedsionku kaplicy.
 
6) Próba scholi gregoriańskiej – wtorek, 19:00 (salka na plebanii św. Józefa)
 
7) Powracają niedzielne modlitwy wieczorne w naszej kaplicy (kompleta, Rożaniec i Litania do Św, Józefa). Zapraszamy. od dzisiaj, w każdą niedzielę,na godz. 20:30.
 
8) ŻYWY RÓŻANIEC | Zapraszamy do zgłaszania się do Żywego Różańca. Oficjalna inauguracja Róż Różańcowych nastąpi w przyszłą niedzielę.
 
9) SPRZĄTANIE KAPLICY | W przedsionku znajduje się lista z datami. Prosimy o wybranie dogodnego dla siebie terminu i pomoc w przygotowaniu kaplicy do niedzielnej Służby Bożej. Sprzątanie odbywa się w soboty 10:00-11:00.
 
10) TRWA WIZYTA KOLĘDOWA | Osoby, które chcą jeszcze zaprosić kapłana z wizytą kolędową, proszone są o zgłaszanie tego faktu w zakrystii po zakończeniu Mszy Św.
 
11) W tym miesiącu został wznowiony cykl wykładów z serii „Msza Trydencka - mity i prawda”. Treścią tegorocznych wykładów będą zagadnienia związane ze znaczeniem poszczególnych elementów architektury, wyposażania świątyni oraz części Mszy Św. Ze względu na obostrzenia sanitarne wykłady odbywają się on-line.  Osoby, które chciałyby otrzymywać linki do kolejnych wykładów, proszone są o podanie swojego adresu e-mail. Można to uczynić wysyłając go drogą sms na, widniejący na naszej stronie internetowej, numer telefonu lub wpisać się na, wyłożoną w przedsionku, listę.
 
12) W ubiegłą niedzielę, w naszym diecezjalnym dodatku „Kościół nad Odrą i Bałtykiem” w tygodniku „Niedziela” ukazał się obszerny artykuł relacjonujący poświęcenie naszej kaplicy. Kserokopie tego artykułu wyłożone zostały w przedsionku kaplicy.
 
13) Z radością informujemy, że 8 i 9 lutego będzie gościł u nas ks. Grzegorz Śniadoch. Wygłosi trzy konferencje, które będą transmitowane na kanale „Nauk Katolickich”. Szczegółowy program znajduje się w przedsionku na tablicy ogłoszeń.
 
14) FUNDUSZ REMONTOWO-BUDOWLANY | Dziękujemy za wszelkie ofiary duchowe i materialne, które zasilają fundusz utrzymania i wyposażania naszej kaplicy oraz budowę nowego kościoła.