Aktualności

2021-01-17 OGŁOSZENIA | II Niedziela po Objawieniu Pańskim

1) W związku z obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy, że w Kaplicy Tymczasowej pw. Św. Józefa może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz używanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kaplicy, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) Msze Św. w Kaplicy Tymczasowej odbywają się według następującego porządku: w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 18:00; w niedziele o godz. 10:30.
 
3) O dodatkowych Mszach Św. przypominamy rozsyłając wiadomości sms oraz e-mail do osób, które zostawiły nam swoje dane kontaktowe. Zachęcamy także do zamieszczonego na naszej stronie internetowej, kalendarza Google.
 
4) Nie będzie w tym tygodniu: 1) nauki ministrantury ani 2) dzisiejszych niedzielnych modlitw wieczornych.
 
5) Próba scholi gregoriańskiej – środa, 19:00 (salka na plebanii św. Józefa)
 
6) Deklaracje przynależności do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie można pobrać z naszej strony internetowej. Gotowe druki wyłożone są także na stoliku w przedsionku kaplicy. Zachęcamy do kontynuowania postu w intencji Rozwoju naszego Duszpasterstwa i budowy kościoła.
 
7) ŻYWY RÓŻANIEC | Planujemy stworzyć w naszej Wspólnocie Róże Żywego Różańca – męskie i żeńskie. Jedna „Róża” to 15 osób. Zelatorem Róży Żeńskiej będzie pani Diana, natomiast Róży Męskiej - Pan Marcin.
 
8) SPRZĄTANIE KAPLICY | W przedsionku znajduje się lista osób, które mogą zaangażować się w sprzątanie kaplicy. Sprzątanie będzie w soboty o godz. 10:00. Proszę umawiać się rodzinami. Mając na względzie naszą ilość dyżur wypadnie raz na kilka miesięcy.
 
9) WIZYTA KOLĘDOWA | Osoby, które chcą zaprosić kapłana z posługą poświęcenia domu, proszone są o zgłaszanie tego faktu w zakrystii po zakończeniu Mszy Św.
 
10) Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz te, które wpływają na nasze konto zasilając fundusz wyposażania kaplicy oraz budowę Ośrodka Tradycji w Szczecinie z własnym kościołem.
 
11) FUNDUSZ REMONTOWO-BUDOWLANY | a) W ubiegłym tygodniu zostały uruchomione toalety w przedsionku kaplicy. b) W najbliższych dniach planowane jest także uruchomienie ogrzewania.  c) Dwie firmy wyceniają wykonanie balasek. d) Przed nami budowa baldachimu ołtarzowego, doświetlenie ołtarza oraz instalacja, już zamówionych, stopni - predelli - na ołtarzu.