NIEDZIELA [22.03.2026], szaty fioletowe
I Niedziela Męki Pańskiej [1kl.]
[teksty liturgiczne]

7:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8:00 Msza św. (recytowana)
10:30 SUMA z Aspersją (śpiewana)
12:15 Gorzkie Żale
20:00 Kompleta niedzielna
———————————————
PONIEDZIAŁEK [23.03.2026], szaty fioletowe
Poniedziałek w Tygodniu Męki Pańskiej [3kl.]
[teksty liturgiczne]

6:45 – 7:30 Modlitwy poranne
15:30 Kółko chemiczne
17:30 Różaniec
18:00 Msza św.
———————————————
WTOREK [24.03.2026], szaty fioletowe
Wtorek w Tygodniu Męki Pańskiej [3kl.]
Św. Gabriela Archanioła
[teksty liturgiczne]

6:45 – 7:30 Modlitwy poranne
17:30 Różaniec
18:00 Msza św.
19:00 Zbiórka ministrancka (grupa młodsza)
———————————————
ŚRODA [25.03.2026], szaty białe
Zwiastowanie NMP [1kl.]
Środa w Tygodniu Męki Pańskiej [3kl.]
[teksty liturgiczne]

6:45 – 7:30 Modlitwy poranne
17:30 Różaniec
18:00 Msza św. śpiewana
19:00 Zbiórka ministrancka (grupa starsza)
———————————————
CZWARTEK [26.03.2026], szaty fioletowe
Czwartek w Tygodniu Męki Pańskiej [3kl.]
[teksty liturgiczne]

6:45 – 7:30 Modlitwy poranne
17:30 Różaniec
18:00 Msza Św.
———————————————
PIĄTEK [27.03.2026], szaty fioletowe
Piątek w Tygodniu Męki Pańskiej [3kl.]
Św. Jana Damasceńskiego, W. DK.
Siedmiu Boleści NMP
[teksty liturgiczne]

6:45 – 7:30 Modlitwy poranne
11:15 Katecheza dla chłopców
12:15 Katecheza dla dziewcząt
17:15 DROGA KRZYŻOWA
18:00 Msza św.
———————————————
SOBOTA [28.03.2026], szaty fioletowe
Sobota w Tygodniu Męki Pańskiej [3kl.]
Św. Jana Kapistrana, W.
[teksty liturgiczne]

10:00 Sprzątanie kościoła
18:00 Msza św.
———————————————
NIEDZIELA [29.03.2026], szaty czerwone/fioletowe
NIEDZIELA PALMOWA [1 kl.]
[teksty liturgiczne]

7:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8:00 Msza św. (recytowana) bez poświęcenia palm!
10:30 Suma z poświęceniem palm, procesją i Aspersją (śpiewana)
12:15 Gorzkie Żale
20:00 Kompleta
———————————————

  1. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, wspominamy (patrz tabela).
  2. W tym tygodniu nie odbędą się poniedziałkowe zajęcia z chemii.
  3. Zbiórka ministrancka: wtorek – grupa młodsza, środa – grupa starsza.
  4. W najbliższą środę (25 marca) przypada uroczystość Zwiastowania NMP. Tego dnia, po Mszy św. będzie można odnowić albo przyłączyć się do duchowej adopcji dziecka poczętego.
  5. W imieniu szczecińskiego Klubu Polonia Christianazapraszam na mój wykład pt. „Siedem grzechów głównych”, który odbędzie się w najbliższy czwartek (26.03.) o godz. 19:15 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19. Wstęp wolny.
  6. Katecheza dla chłopców – piątek, godz. 11:15; dla dziewcząt – piątek, godz. 12:15.
  7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – piątek, godz. 17:15. Gorzkie Żale  – niedziela po Sumie (ok. 12:15).
  8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie i rozdawanie palm nastąpi tylko podczas Sumy, o godz. 10:30. Tego dnia, ze względu na procesję, nie będzie także możliwości parkowania na parkingu kościelnym.
  9. Zgodnie ze zwyczajem do skarbony pod chórem zbieramy Jałmużnę Wielkopostną. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym osobom i rodzinom naszego Duszpasterstwa. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy albo zna takie osoby, proszę o zgłoszenie.
  10. Dziękuję naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom za wsparcie duchowe i materialne. O naszych Dobroczyńcach, i ich intencjach, pamiętamy w cotygodniowym Nabożeństwie do Św. Józefa oraz comiesięcznej Mszy św. sprawowanej w pierwsze środy miesiąca. W ubiegłą niedzielę, podczas wizytacji, zebrano na tacę: 3570zł. Bóg zapłać!
  11. Bardzo prosimy o przekazanie naszemu kościołowi 1,5% podatku dochodowego. Można to uczynić wpisując osobiście albo zlecając księgowej podanie właściwego numeru KRS oraz CELU. Darowizny z podatku otrzymujemy za pośrednictwem Fundacji FaniMani, która przekazuje nam zebrane fundusze. W ubiegłym roku wsparło nas 155 osób na kwotę blisko 25.000zł. Dzięki takiemu wsparciu możemy prowadzić wiele prac i remontów, upiększać i udoskonalać kościół rektoralny praz jego zaplecze. Żeby przekazać nam 1,5% podatku należy podać w formularzu nr KRS 0000507234 (Fundacja Fani Mani) CEL: 35448. Proszę reklamować i zachęcać do wsparcia.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła i jego otoczenia. Sprzątanie kościoła odbywa się w każdą sobotę od godz. 10:00 zgodnie z imiennymi dyżurami. Lista z grafikiem sprzątania, do której można w każdej chwili dołączyć wpisując swoje dane, znajduje się w przedsionku.
  13. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wizytacji Księdza Arcybiskupa oraz naszego Odpustu rektoralnego. Dziękuję za remonty, sprzątanie, mniejsze i większe prace. Dziękuję Służbie liturgicznej – ministrantom i scholom. Dziękuję za przygotowywanie posiłków dla Ks. Arcybiskupa oraz ojca rekolekcjonisty. Dziękuję poszczególnym grupom za wyznaczenie delegacji a dzieciom za przygotowanie prac. Każdy, nawet najmniejszy element, przyczynił się do ukazania naszej Wspólnoty w bardzo pozytywnym świetle, za co bardzo serdecznie wszystkim dziękuję.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz Świętego Józefa – Patrona naszego kościoła.
  15. Intencja Mszy św.: O wiarę, nadzieję i miłość dla Barbary i Roberta oraz ich dzieci i wnuków.
Categories: Aktualności