1) W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:

poniedziałek – Św. Bedy Czcigodnego, Wyznawcy i Doktora Kościoła oraz św. Jana I, Papieża i Męczennika;
wtorek – Św. Augustyna z Canterbury, Biskupa i Wyznawcy;
środa – Św. Marii Magdaleny Pazzi, Dziewicy;
czwartek Uroczystość Bożego Ciała (Msza św. z procesją o godz. 10:30)
piątek – Najświętszej Maryi Panny Królowej oraz św. Petroneli, Dziewicy;
sobota – Św. Anieli Merici, Dziewicy.

2) Spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.:

poniedziałek – katecheza z rachunkiem sumienia
wtorek – pierwsza Spowiedź
środa – próba

Wszystkie spotkanie będą miały miejsce po Mszy św. wieczornej.

3) W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała i Pierwsza Komunia Św. siódemki dzieci z naszego kościoła rektoralnego. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 10:30. (nie ma Mszy św. o godz. 8:00). W tym dniu nie będzie możliwości wjazdu na plac przykościelny.

4) Proszę o posprzątanie placu przykościelnego oraz trasy procesji eucharystycznej. Od minionego tygodnia, odpowiedzialnym za kierowanie zespołem ds. zieleni jest p. Mariusz Jorman, który został już poinstruowany o najpilniejszych pracach, które trzeba wykonać przed najbliższym świętem. Prosimy panów o zgłaszanie się do p. Mariusza. Sprawami kwiatów i rabatek wokół kościoła zajmuje się p. Małgorzata Gałczyńska, która także potrzebuje do pomocy pań.

5) Proszę rodziców, o przygotowanie dla dzieci kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.

6) Ustawieniem dzieci w procesjach w Boże Ciało i przez Oktawę zajmują się p. Magdalena Poprawska oraz p. Beata Grabczak.

7) Od piątku, przez całą Oktawę Bożego Ciała, zapraszamy na procesje Eucharystyczne, które będą się odbywały ze śpiewem Litanii Loretańskiej na placu kościelnym. Prosimy wszystkie dzieci, zwłaszcza dzieci komunijne, o włączenie się w sypanie kwiatów oraz niesienie poduszek z obrazami naszych Świętych.

8) W uroczystość Bożego Ciała zostanie poświęcona i użyta po raz pierwszy monstrancja ufundowana przez jedną rodzinę z naszego Duszpasterstwa. Bardzo dziękuję za ten szczodrobliwy dar serca!

9) Zbiórka ministrancka z próbą przed uroczystością Bożego Ciała dla wszystkich ministrantów – we wtorek, po Mszy św. wieczornej.

10) W sobotę, 1 czerwca, zapraszamy na Festyn Św. Józefa. Uroczystość rozpoczniemy Mszą św. pierwszosobotnią o godz. 10:00. Przewidziano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych – mi.in. wystawa szat i paramentów liturgicznych, pokazy doświadczeń chemicznych przez dzieci z naszego Kółka Chemicznego, wspólny grill oraz dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci. Prosimy o wspólne przyniesienie ciast i przekąsek do wspólnego świętowania. Prosimy osoby chętne do włączenia się w pomoc przygotowywania Festynu o zgłoszenie się do p. Kamila Szałaty albo p. Tomasza Rośka.

11) W sobotę, 1 czerwca, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 18:00 (bez Mszy św.). Zapisy na poszczególne godziny adoracji w przedsionku kościoła.

12) Sprzątanie kościoła – w piątek po Mszy św. wieczornej albo w sobotę rano (przed Festynem). Prosimy o wpisanie na listę w przedsionku kościoła chęci swojej pomocy.

Categories: Aktualności