Aktualności

2020-12-20 OGŁOSZENIA | IV Niedziela Adwentu

1) W związku z nowymi obostrzeniami przypominamy, że w kościele pw. Św. Józefa może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 15m2. Prosimy o stosowanie dystansu społecznego oraz stosowanie środków ochrony osobistej w postaci maseczek oraz płynów dezyn-fekcyjnych. Osoby, które nie zmieszczą się w określonym limicie osób, które mogą prze-bywać jednocześnie wewnątrz świątyni prosimy o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz  kościoła, z zachowaniem także przepisów prawa.
 
2) Msze Św. w najbliższych dniach:
  • a) 24.XII – PASTERKA, godz. 22:00 (Kaplica Tymczasowa, ul. Judyma 4 - mapka poniżej)
  • b) 25.XII – BOŻE NARODZENIE, godz. 15:00 (Św. Józef)
  • c) 26.XII – ŚW. SZCZEPANA, godz. 14:45 (Św. Józef)
  • d) 27.XII – NIEDZIELA W OKTAWIE B.N., godz. 15:00 (Św. Józef) POŚWIĘCENIE WINA.
  • e) O dodatkowych Mszach Św. w tygodniu, także w innych parafiach, informujemy poprzez rozsyłanie wiadomości sms i e-mail do osób, które zapisały się do naszego Newslettera. Można się do niego zapisać w każdej chwili wysyłając wiadomość sms na numer widniejący na naszej stronie internetowej. Przypominamy o możliwości skorzystania z kalendarza Google, w którym znajdziecie harmonogram Mszy Św. i wydarzeń naszego Duszpasterstwa.
3) Nie będzie w tym tygodniu: próby scholi gregoriańskiej ani nauki ministrantury.
 
4) Nadal zbieramy Deklaracje przynależności do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie. Są one jednocześnie wyrazem poparcia i prośby o utworzenie stałego miejsca celebracji, które najpełniej wyraża tzw. parafia personalna. Prosimy o podjęcie i kontynuowanie postu i modlitwy w tej intencji. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej. Zapisanie się do naszego Duszpasterstwa nie jest jednoznaczne z „wypisaniem” się ze swojej parafii.
 
5) Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w przydatne katolickie książki oraz ozdoby świąteczne.
 
6) Fundacja bł Karola Habsburga z radością informuję że w 1. rocznicę swojego powstania wydała czasopismo "Ad Deum" skierowane do naszego duszpasterstwa. W pierwszym numerze znajdziemy m.in. artykuł x. Mateusza Tschecha o adwencie, wywiad z x. Piotrem Budą czy aktualności z naszego duszpasterstwa. Opłata za czasopismo jest dobrowolna.
 
7) Modlitwy wieczorne „Pro libertate et exaltatione sanctae Matris Ecclesiae” (O wolność i wywyższenie świętej Matki Kościoła) dzisiaj, w kościele, o godz. 20:00.
 
8) Dziękujemy za ofiary składane na tacę, które dzielimy po połowie na nasze Duszpasterstwo i parafię pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół, jak i te, które wpływają na nasze konto bankowe.
 
9) Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc przy organizowaniu kaplicy tymczasowej. Z najważniejszymi pracami chcielibyśmy uporać się do wtorku, żeby odprawić tam Pasterkę. Po Pasterce wrócimy z powrotem do Św. Józefa do czasu aż uporamy się z resztą prac przygotowawczych, po czym nastąpi uroczyste poświęcenie kaplicy. Abyśmy mogli w sposób godny zgromadzić się na Pasterce niezbędne wykonanie jest jeszcze kilku prac porządkowych na zewnątrz i wewnątrz budynku. Zapraszam jutro i pojutrze (choćby na 1-2 godziny). Kaplica będzie otwarta od godz. 10:00-22:00. W ciągu dnia trzeba dokończyć oczyszczanie terenu, a w środku posprzątać jeszcze kilka pomieszczeń oraz umyć okna. Wykonywane będą jeszcze prace przy stopniach ołtarza oraz prace elektryczne. Potrzebujemy także pilnie hydraulika do naprawy sanitariatów (!). Poszukujemy także różnych mebli do wyposażenia salek duszpasterskich (stołów, krzeseł, komód, regałów, itp.). Zdjęcia przedmiotów, które możemy oddać prosimy wysyłać mms’em na mój nr telefonu.
 
MAPA DOJAZDU NA PASTERKĘ