Aktualności

2020-10-25 OGŁOSZENIA | Uroczystość Chrystusa Króla

1) O dodatkowych Mszach Św. w tygodniu, w innych parafiach, informujemy poprzez rozsyłanie wiadomości sms do osób, które zapisały się do naszego Newslettera. Można się do niego zapisać w każdej chwili wysyłając wiadomość sms na numer widniejący na naszej stronie internetowej (789 354 523). Zapowiadamy, że 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będzie sprawowana Msza Św. Requiem z absolucją przy katafalku o godz. 19:15. Zbieramy także karty wypominkowe. Modlitwy za zmarłych będą sprawowane 15 min przed Mszą Św. niedzielną.
 
2) Próba scholi gregoriańskiej dla niewiast i mężczyzn – środa, 17:30, w salce na plebanii.
 
3) Zapisy do scholi dziecięcej w zakrystii po zakończeniu Mszy Św.
 
4) Klub Polonia Christiana informuje, iż z powodu obostrzeń, zaplanowana na czwartek projekcja filmu pt. „Wielka cisza” odbędzie się w innym terminie.
 
5) Nadal zbieramy Deklaracje przynależności do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie. Są one jednocześnie wyrazem poparcia i prośby o utworzenie stałego miejsca celebracji, które najpełniej wyraża tzw. parafia personalna. Prosimy o podjęcie i kontynuowanie postu i modlitwy w tej intencji. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej. Zapisanie się do naszego Duszpasterstwa nie jest jednoznaczne z „wypisaniem” się ze swojej parafii.
 
6) Poszukujemy dwóch dyspozycyjnych mężczyzn, którzy będą mogli pełnić posługę zakrystiana przy przygotowywaniu Mszy Św. Trydenckiej.
 
7) Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w książki SS. Franciszkanek Niepokalanej oraz, znowu dostępne, modlitwy przed i po posiłku w języku polskim  i łacińskim.
8) Po zakończeniu Mszy Św. będą zbierane podpisy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jego celem jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej Konwencji stambulskiej i rozpoczęcie prac nad nową Konwencją o prawach rodziny, która zagwarantuje obronę podstawowych wartości na poziomie międzynarodowym. Zachęcam do złożenia podpisu poparcia dla tej inicjatywy.
 
9) Dziękujemy za składane ofiary i informujemy iż istnieje także możliwość wsparcia Duszpasterstwa poprzez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać!