Aktualności

2020-10-18 OGŁOSZENIA | XX Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) Msze Św. w tym tygodniu: w najbliższą środę (21.10.) przypada liturgiczne wspomnienie - bł. Karola Habsburga – Patrona zaprzyjaźnionej z naszym Duszpasterstwem Fundacji. Jest to również rocznica zawarcia związku małżeńskiego bł. Karola i Zyty. Zapraszamy zatem w tym dniu na Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 19.15 w kościele pw. św. Brata Alberta przy J. Głębokim. O dodatkowych Mszach Św. w tygodniu, w innych parafiach, informujemy poprzez rozsyłanie wiadomości sms do osób, które zapisały się do naszego Newslettera. Można się do niego zapisać w każdej chwili wysyłając wiadomość sms na numer widniejący na naszej stronie internetowej (789 354 523).
 
2) Próba scholi gregoriańskiej dla niewiast i mężczyzn – środa, 17:30, w salce na plebanii.
 
3) Zapisy do scholi dziecięcej w zakrystii po zakończeniu Mszy Św. 
 
4) Nadal zbieramy Deklaracje przynależności do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie. Są one jednocześnie wyrazem poparcia i prośby o utworzenie stałego miejsca celebracji, które najpełniej wyraża tzw. parafia personalna. Prosimy o podjęcie i kontynuowanie postu i modlitwy w tej intencji. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 
5) Zapraszamy do uczestnictwa w II WARSZTATACH EDUKACJI DOMOWEJ, które odbędą  się 24 października br. w Szkołach Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Prelegentami będą: prof. Artur Andrzejuk, dr Andrzej Mazan, ks. Łukasz Kadziński, Maciej Morawski, Michał Kulik oraz Agata Rybczyk. Szczegółowe  informacje pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 609 949 899.
 
6) Dziękuję Fundacji bł. Karola Habsburga za zorganizowanie Rekolekcji dla członków i sympatyków naszego Duszpasterstwa, które odbyły się w miniony weekend w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie. Dziękuję także wszystkim uczestnikom za wielkoduszny odzew na to zaproszenie. Wraz z dziećmi, uczestniczyło w rekolekcjach blisko 70 osób.
 
7) Zapraszam gorąco do włączenia się w, trwającą już kilka lat, krucjatę modlitewną w intencji kapłanów naszej Diecezji, którzy odprawiają, bądź uczą się odprawiać Mszę trydencką. W 2017 roku omadlanych było 8 księży, obecnie jest już ich 12. Proszę także pamiętać o kleryku Jakubie, który niedawno był kierownikiem naszej scholi gregoriańskiej, a obecnie jest alumnem Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach rozdawanych po Mszy Św.
 
8) Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w książki SS. Franciszkanek Niepokalanej oraz, znowu dostępne, modlitwy przed i po posiłku w języku polskim  i łacińskim.
 
9) Dziękujemy za składane ofiary i informujemy iż istnieje także możliwość wsparcia Duszpasterstwa poprzez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać!
 
10) INTENCJA MSZY ŚW. O rychłą kanonizację bł. Karola Habsburga.