Aktualności

2020-09-27 OGŁOSZENIA | XVII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) Dodatkowe Msze Św. w tym tygodniu w parafii pw. Św. Krzyża na Pogodnie zgodnie z harmonogramem wysyłanym via’sms. Msza św. w parafii pw. Św. Brata Alberta przy jez. Głębokim w środę (20.09.) o godz. 19:15. Po Mszy Św. (ok. 20:00) nauka stanowa dla niewiast. O dodatkowych Mszach Św. w tygodniu, w innych parafiach, informujemy poprzez rozsyłanie wiadomości sms do osób, które zapisały się do naszego Newslettera. Można się do niego zapisać w każdej chwili wysyłając wiadomość sms na numer widniejący na naszej stronie internetowej (789 354 523).
 
2) W najbliższy poniedziałek tj. 28.09.2020 r. o godz. 19.00 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19 ks. Piotr Buda, w ramach cyklicznych spotkań pod hasłem: "Jak obronić rodzinę przed zagrożeniami współczesnego świata" wygłosi konferencję pt: "Wychowanie do męczeń-stwa". Będzie to już ostatnie spotkanie z ks. Piotrem przed jego wyjazdem do Francji, dlatego po wykładzie zaplanowana jest wspólna wieczerza. Mile widziane będzie "co nie co na ząb” dla siebie i bliźniego.
 
3) W czwartek, (01.10.2020 r.) o godz. 18.00, również w Starym Młynie, przy ul. Szerokiej 19, w ramach „filmowych czwartków w Młynie”, zostanie wyświetlony film pt. „Ludzie Boga”. Po nim możliwość spotkanie i rozmowy z ks. Pawłem Korupką.
 
4) Próba scholi gregoriańskiej dla niewiast i mężczyzn – środa, 17:30, w salce na plebanii.
 
5) Zapisy do scholi dziecięcej w zakrystii po zakończeniu Mszy Św. 
 
6) Nadal zbieramy Deklaracje przynależności do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie. Są one jednocześnie wyrazem poparcia i prośby o utworzenie stałego miejsca celebracji, które najpełniej wyraża tzw. parafia personalna. Prosimy o podjęcie i kontynuowanie postu i modlitwy w tej intencji. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 
7) Zostało kilka ostatnich na rekolekcje dla osób związanych z Duszpasterstwem Tradycji Liturgicznej przy parafii św. Józefa w Szczecinie. Odbędą sie one w dniach 9-11 października br. w Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie. Zapisy przyjmujemy , najpóźniej, do 4 października (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub nr tel. 662 154 083).
 
8) Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w książki SS. Franciszkanek Niepokalanej oraz, znowu dostępne, modlitwy przed i po posiłku w języku polskim  i łacińskim.
 
9) Dziękujemy za składane ofiary i informujemy iż istnieje także możliwość wsparcia Duszpasterstwa poprzez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać! Jako Duszpasterstwo mamy okazję nabyć francuskie, zabytkowe, ozdobne kandelabry  używane do uroczystego wystawienia Najświętszego Sakramentu. Koszt kompletu to 2500zł. Zdjęcia kandelabrów będą dostępne na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy.
 
10) Serdecznie zapraszamy na II WARSZTATY EDUKACJI DOMOWEJ, które odbęda się 24 października w Szkołach Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Prelegentami będą: prof. Artur Andrzejuk, dr Andrzej Mazan, ks. Łukasz Kadziński, Maciej Morawski,  Michał Kulik oraz Agata Rybczyk. Zapisy i szczegółowe informacje pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 609 949 899. Zapisy trwają do 15 października.