Aktualności

2020-09-13 OGŁOSZENIA | XV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) Dodatkowe Msze Św. w tym tygodniu w parafii pw. Św. Krzyża na Pogodnie: jutro (poniedziałek, 14 września) – święto podwyższenia Krzyża Św. O godz. 15:00 – Droga Krzyżowa, godz. 15:30 – Msza Św. W pozostałe dni tygodnia Msze Św. o następujących godzinach: wtorek – 10:00, środa 14:45, czwartek – 16:00, piątek – 19:15, sobota – 10:00, niedziela – 20:00. O dodatkowych Mszach Św. w tygodniu, w innych parafiach, informujemy poprzez rozsyłanie wiadomości sms do osób, które zapisały się do naszego Newslettera. Można się do niego zapisać w każdej chwili wysyłając wiadomość sms na numer widniejący na naszej stronie internetowej (789 354 523).
 
2) Próba scholi gregoriańskiej dla niewiast – środa, godz. 17:30 w salce na plebanii.
 
3) Nadal zbieramy Deklaracje przynależności do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie. Są one jednocześnie wyrazem poparcia i prośby o utworzenie stałego miejsca celebracji, które najpełniej wyraża tzw. parafia personalna. Prosimy o podjęcie i kontynuowanie postu i modlitwy w tej intencji. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej. W przypadku trudności wypełnienia formularza, prosimy o kontakt drogą e-mail'ową.
 
4) Zapraszamy rekolekcje dla osób związanych z Duszpasterstwem Tradycji Liturgicznej przy parafii św. Józefa w Szczecinie. Odbędą sie one w dniach 9-11 października br. w Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie. Rekolekcje pt. „Budowanie wspólnoty rodzinnej na przykładzie życia Maryi” wygłosi ks. Paweł Korupka. Koszt od os. dorosłej za cały pobyt to 150 zł (2 noclegi i 6 posiłków). Dzieci w wieku 3-12 lat – 100 zł za całość. Dzieci młodsze – bezpłatnie. Zapisy można składać po niedzielnej Mszy św. o godz. 15.15 w kościele św. Józefa lub na adres fundacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub nr tel. 662154083
 
5) Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w książki SS. Franciszkanek Niepokalanej oraz, znowu dostępne, modlitwy przed i po posiłku w języku polskim  i łacińskim.
 
6) Dziękujemy za składane ofiary i informujemy iż istnieje także możliwość wsparcia Duszpasterstwa poprzez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać! Jako Duszpasterstwo mamy okazję nabyć francuskie, zabytkowe, ozdobne kandelabry  używane do uroczystego wystawienia Najświętszego Sakramentu. Koszt kompletu to 2500zł. Zdjęcia kandelabrów będą dostępne na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy.
 
7) Serdecznie dziękuję za wszelka pomoc w organizacji I PIESZEJ PIELGRZYMKI naszego Duszpasterstwa. Szliśmy z intencją przebłagania za nasze grzechy a także w celu wyproszenia parafii personalnej. W sposób szczególny dziękuję Fundacji bł. Karola Habsburga, która w imieniu naszego Duszpasterstwa zajęła się całą organizacją tego przedsięwzięcia. Proboszczom i wikariuszom Sanktuarium pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie i Sanktuarium Matki Bożej w Resku za gościnne i życzliwe przyjęcie. Mieszkańcom Łosośnicy za zorganizowanie poczęstunku. Przybyłym kapłanom – ks. Sylwestrowi, ks. Piotrowi, ks. Bartoszowi i ks. Mateuszowi za kapłańską posługę, modlitwę oraz prowadzone katechezy. Wszystkim wiernym, którzy tak licznie towarzyszyli w pielgrzymkowym trudzie i tym, którzy przybyli na samą Mszę Św. Dziękujemy za wspólny czas modlitwy i wsparcie mające na celu przedłużenie naszej modlitwy na wspólnej agapie po zakończeniu Mszy Św. Prosimy także o podzielenie się wykonanymi zdjęciami. Można je wysyłać na adres e-mailowy naszego Duszpasterstwa.
 
8) W najbliższy czwartek o godz. 18.45 w auli Collegium Salezjanum przy ul. św. Jana Bosko zostanie wyświetlony film: "To nic takiego", którego powinni zobaczyć wszyscy, ale szczególnie rodzice i nauczyciele. Po nim spotkanie i rozmowa z współtwórcą tego materiału p. Kaziemierzem Przeszowskim z Centrum Życia i Rodziny z Warszawy. Wstęp wolny.