Aktualności

2020-09-06 OGŁOSZENIA | XIV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) O dodatkowych Mszach Św. w tygodniu, w innych parafiach, będziemy informować poprzez rozsyłanie wiadomości sms do osób, które zapisały się do naszego Newslettera. Można się do niego zapisać w każdej chwili wysyłając wiadomość sms na numer widniejący na naszej stronie internetowej (789 354 523).
 
2) Zapraszamy na I Pieszą Pielgrzymkę naszego Duszpasterstwa z Sanktuarium Św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia
w Resku. Odbędzie się ona 12 września – we wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Zapisy na pielgrzymkę po Mszy Św. w przedsionku kościoła.
 
PROGRAM PIELGRZYMKI
 
8:30 NOWOGARD Modlitwy w Sanktuarium pw. Św. Rafała Kalinowskiego
9:00 wymarsz
14:30-15:00 RESKO wejście do Sanktuarium Niep. Poczęcia NMP
15:00-15.30 Modlitwa Różańcowa (część 3)
16:00-17:30 UROCZYSTA MSZA ŚW. 
17:30-18:00 Poczęstunek w salce domu parafialnego
18:30 Wyjazd busem do Nowogardu (po auta)
 
  • Prosimy aby osoby posiadające wolne miejsca w samochodach zgłosiły ten fakt w przedsionku kościoła przy zapisach.
  • Jeżeli ktoś ze względów zdrowotnych nie jest w stanie iść pieszo, zapraszamy do uczestniczenia w modlitwie różańcowej i uroczystej Mszy Św. w Sanktuarium w Resku.
  • Jako organizatorzy – Fundacja Bł. Karola Habsburga oraz Duszpasterstwo ponosimy pewne koszty związane z organizacją tej pielgrzymki. Prosimy zatem o dobrowolne wsparcie tej inicjatywy (koszyk przy zapisach). Na Mszy Św. w Resku będzie również zbierana taca jako nasz dar dla Sanktuarium w Resku.
3) Próba scholi gregoriańskiej – środa, godz. 17:30 w salce na plebanii.
 
4) Nadal zbieramy Deklaracje przynależności do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie. Są one jednocześnie wyrazem poparcia i prośby o utworzenie stałego miejsca celebracji, które najpełniej wyraża tzw. parafia perso-nalna. Prosimy o podjęcie i kontynuowanie postu i modlitwy w tej intencji. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 
5) Zapraszamy rekolekcje dla osób związanych z Duszpasterstwem Tradycji Liturgicznej przy parafii św. Józefa w Szczecinie. Odbędą sie one w dniach 9-11 października br. w Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie. Rekolekcje pt. „Budowanie wspólnoty rodzinnej na przykładzie życia Maryi” wygłosi ks. Paweł Korupka. Koszt od os. dorosłej za cały pobyt to 150 zł (2 noclegi i 6 posiłków). Dzieci w wieku 3-12 lat – 100 zł za całość. Dzieci młodsze – bezpłatnie. Zapisy można składać po niedzielnej Mszy św. o godz. 15.15 w kościele św. Józefa lub na adres fundacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub nr tel. 662154083
 
6) Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w książki SS. Franciszkanek Niepokalanej oraz, znowu dostępne, modlitwy przed i po posiłku w języku polskim i łacińskim.
 
7) Dziękujemy za składane ofiary i informujemy iż istnieje także możliwość wsparcia Duszpasterstwa poprzez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać! Jako Duszpasterstwo mamy okazję nabyć francuskie, zabytkowe, ozdobne kandelabry  używane do uroczystego wystawienia Najświętszego Sakramentu. Koszt kompletu to 2500zł. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy. Do tej pory zebraliśmy: 600zł i 150euro. Bóg zapłać!