Aktualności

2020-08-23 OGŁOSZENIA | XII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

1) Przypominamy, że pomimo zniesienia ograniczeń liczebnych podczas przebywania w kościele, nadal obowiązuje zasada odległości między wiernymi oraz noszenie maseczek ochronnych.
 
2) Dodatkowe Msze Św. w parafii pw. Św. Józefa:
WTOREK – godz. 18:00 (kaplica), ŚRODA - 19:15 (kościół), CZWARTEK – SOBOTA, godz. 10:00 (w kaplicy na plebanii)
Dodatkowa Msza Św. w parafii pw. MB Jasnogórskiej na Wzgórzu Hetmańskim
w PONIEDZIAŁEK o godz. 8:30.
 
3) O planowanych Mszach Św. w tygodniu informujemy poprzez rozsyłanie wiadomości sms do osób, które zapisały się do naszego Newslettera. Można się do niego zapisać wysyłając wiadomość sms na numer widniejący na naszej steonie internetowej.
 
4) Zapraszamy na I Pieszą Pielgrzymkę naszego Duszpasterstwa z Sanktuarium Św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Resku. Odbędzie się ona 12 września – we wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Zapisy na pielgrzymkę po Mszy Św. w przedsionku kościoła.
 
5) Spotkanie organizacyjne ws. pielgrzymki – jutro – w poniedziałek o godz. 19:00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich – mężczyzn i niewiasty, którzy chcą się zaangażować w organizację tego przedsięwzięcia.
 
6) Nadal zbieramy Deklaracje przynależności do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie. Są one jednocześnie wyrazem poparcia i prośby o utworzenie stałego miejsca celebracji, które najpełniej wyraża tzw. parafia perso-nalna. Prosimy o podjęcie i kontynuowanie postu i modlitwy w tej intencji. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 
7) Zapraszamy rekolekcje dla osób związanych z Duszpasterstwem Tradycji Liturgicznej przy parafii pw. św. Józefa w Szczecinie. Odbędą sie one w dniach 9-11 października br. w Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 
8) Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w, znowu dostępne, modlitwy przed i po posiłku w języku polskim i łacińskim.
 
9) W ramach "Filmowych czwartków w Młynie" w najbliższy czwartek tj.27.08. o godz. 18.00 w Starym Młynie przy ul. Szerokiej 19 zostanie wyświetlony film o św. Tomaszu Morusie, członku Izby Lordów, męczenniku który w obronie sakramentu małżeństwa oddał życie. Serdecznie zapraszamy.
 
10) Zgodnie z rozporządzeniem ks. Arcybiskupa po każdej Mszy Św. zbierane są ofiary na pomoc ofiarom w Bejrucie. Swój dar serca można złożyć do puszki znajdującej się przy wejściu na ostatniej ławce.
 
11) Dziękujemy za składane ofiary i informujemy iż istnieje także możliwość wsparcia Duszpasterstwa poprzez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać! Jako Duszpasterstwo mamy okazję nabyć francuskie, zabytkowe, ozdobne kandelabry  używane do uroczystego wystawienia Najświętszego Sakramentu. Koszt kompletu to 2500zł. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy.
 
KANDELABRY NR 1 (2500zł)
 
 
 
 
 
 
KANDELABRY NR 2 (1600zł)
 
 
 
KANDELABRY NR 3 (1600zł)