Aktualności

2020-05-31 OGŁOSZENIA | Zesłanie Ducha Świętego

1) Ze względu na dość znaczne zniesienie ograniczeń odnośnie osób uczestniczących w kulcie religijnym, od przyszłej niedzieli wstrzymujemy prowadzoną dotychczas transmisję Mszy Św. On-line. Przypominamy jednak, że wewnątrz świątyni nadal obowiązuje zasada odległości między wiernymi – nie mniejsza niż 2 metry oraz noszenie maseczek ochronnych.
 
2) W tym tygodniu – w środę, piątek i sobotę wypadają Suche Dni Letnie. 
 
3) Dodatkowe Msze Św. w tym tygodniu – oprócz Mszy św. sprawowanych w parafii pw. św. Krzyża na Pogodnie:
  • w poniedziałek i środę – w parafii pw. Św. Brata Alberta przy jez. Głębokim, przez miesiąc maj i czerwiec, o godz. 19:15.
  • w piątek – w kaplicy na plebanii w par. Św. Józefa o godz. 19:15.
  • w sobotę – w parafii pw. MB Jasnogórskiej – o godz. 11:00 Nabożeństwo pierwszosobotnie, 12:00 Msza Św.
4) Wieczorna modlitwa Kościoła – Kompleta – dzisiaj –o godz. 20:30.
 
5) W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w katolickie książki, wydane przez wydawnictwo tradycyjnych Sióstr – Franciszkanek Niepokalanej. Dobrowolna ofiara złożona za książki jest jedynym wsparciem tego żebraczego Zakonu.
 
6) Bardzo proszę, aby do końca maja, złożyć pisemnie albo wysłać drogą elektroniczną Deklaracje przynależności do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie. Są one jednocześnie wyrazem poparcia i prośby o utworzenie stałego miejsca celebracji, które najpełniej wypełnia tzw. parafia personalna. W czerwcu planowane jest spotkanie z ks. Arcybiskupem w tej sprawie. Proszę zatem o wasze deklaracje, post i modlitwę. Deklarację można złożyć także On-line. Odpowiednie linki znajdziemy na naszej stronie internetowej.
 
7) Zapraszamy do podjęcia postu w intencji powołania parafii personalnej. Po zakończeniu Mszy Św. można wpisać ten fakt na listę, na poszczególny dzień miesiąca.
 
8) Dziękujemy za składane ofiary i informujemy iż istnieje także możliwość wsparcia Duszpasterstwa poprzez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać!