Aktualności

2020-05-24 OGŁOSZENIA | Niedziela po Wniebowstąpieniu Pańskim

1) Ze względu na zmodyfikowanie wprowadzonych na terenie naszego kraju regulacji odnośnie przemieszczania się i ograniczania zgromadzeń informujemy, że w związku z ograniczeniem liczby wiernych w kościele pw. Św. Józefa do 35 osób, istnieje możliwość uczestniczenia w Mszach Św. w innych kościołach na terenie naszego miasta. W tym celu proszę o kontakt z kapłanami sprawującymi posługę w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, których adresy e-mail zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej. Chęć przybycia na Msze Św. należy zgłaszać wysyłając wiadomość e-mail do poszczególnych kapłanów odpowiedzialnych za celebracje.
 
2) Msze Św. w parafii pw. Św. Brata Alberta przy jez. Głębokim – w poniedziałek i środę o godz. 19:15.
 
3) Zapraszamy na uroczystą Mszę św. wigilijną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę, na godz. 19:15. Po Mszy św. nabożeństwo kończące Nowennę do Ducha Świętego i adoracja Najświętszego Sakramentu, którą, po naszych modlitwach, kontynuować będzie parafialna Odnowa w Duchu Świętym.
 
4) Wieczorna modlitwa Kościoła – Kompleta – dzisiaj – wyjątkowo w kościele o godz. 20:30.
 
5) W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w katolickie książki, wydane przez wydawnictwo tradycyjnych Sióstr – Franciszkanek Niepokalanej. Dobrowolna ofiara złożona za książki jest jedynym wsparciem tego żebraczego Zakonu.
 
6) Bardzo proszę, aby do końca maja, złożyć pisemnie albo wysłać drogą elektroniczną Deklaracje przynależności do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie. Są one jednocześnie wyrazem poparcia i prośby o utworzenie stałego miejsca celebracji, które najpełniej wypełnia tzw. parafia personalna. W czerwcu planowane jest spotkanie z ks. Arcybiskupem w tej sprawie. Proszę zatem o wasze deklaracje, post i modlitwę.
 
7) Dziękuję wszystkim podejmującym post w tej intencji. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy może go podjąć, stąd bardzo proszę aby włączyć się w krucjatę modlitewną. Każdy, ten, który pości, jak i ten, który nie może pościć, powinien trwać na modlitwie. Prosimy zatem aby podjąć modlitwę różańcową – przynajmniej jeden dziesiątek Różańca, nie ograniczając się jednak nawet do całej części Różańca, jeżeli ma ktoś taką możliwość. Po zakończeniu Mszy Św. w przedsionku kościoła, jak również w innych miejscach celebracji można znaleźć 2 listy – POSTNA i MODLITEWNA. Proszę wybrać sobie jeden dzień i wpisać na nie swoje dane. W przypadku modlitwy rodzinnej, po podaniu nazwiska rodziny, proszę wpisać także informację, ilu członków rodziny podjęło się modlitwy różańcowej w tej intencji. Dane statystyczne krucjaty postnej i modlitewnej w intencji utworzenia stałego miejsca celebracji możemy znaleźć na naszej stronie internetowej.
 
8) Dziękujemy także za składane ofiary i informujemy iż istnieje także możliwość wsparcia Duszpasterstwa poprzez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać!