Aktualności

2020-05-10 OGŁOSZENIA - IV Niedziela po Wielkanocy

1) Ze względu na zmodyfikowanie wprowadzonych na terenie naszego kraju regulacji odnośnie przemieszczania się i ograniczania zgromadzeń informujemy, że w związku z ograniczeniem liczby wiernych w kościele pw. Św. Józefa do 25 osób, istnieje możliwość uczestniczenia w Mszach Św. w innych kościołach na terenie naszego miasta. W tym celu proszę o kontakt z kapłanami sprawującymi posługę w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, których adresy e-mail zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej. Chęć przybycia na Msze Św. należy zgłaszać wysyłając wiadomość e-mail do poszczególnych kapłanów odpowiedzialnych za celebracje.
 
2) W najbliższą sobotę – 16 maja – uroczystość Św. Andrzeja Boboli – Kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Z tej racji zapraszam wszystkich na Mszę Św., która sprawowana będzie w naszej parafii o godz. 12:00. Zapraszam do modlitwy i przyjęcie Komunii Św. w intencji czcigodnego Solenizanta.
 
3) Niedziela to Dzień Pański. Dzień poświęcony Bogu, dlatego zapraszamy, przez najbliższy miesiąc, do wspólnej wieczornej modlitwy brewiarzowej – Komplety – w każdą niedzielę, w kaplicy na plebanii na godz. 20:30. Jeżeli zbierze się stała grupa osób modlitwa będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach.
 
4) W zakrystii, po zakończonej Mszy Św. można odbierać, zamówione modlitewniki, krzyże i różańce. Zostały już one poświęcone.
 
5) W przedsionku można zaopatrzyć się także w katolickie książki, wydane przez wydawnictwo tradycyjnych Sióstr – Franciszkanek Niepokalanej. Dobrowolna ofiara złożona za książki jest jedynym wsparciem tego żebraczego Zakonu.
 
6) W przedsionku kościoła, jak również w innych miejscach celebracji można znaleźć listy osób, które, przynajmniej raz w miesiącu, chcą ofiarować swój post (o chlebie i wodzie) bądź jakiekolwiek inne umartwienie w intencji rozwoju naszego Duszpasterstwa. Pragniemy wymodlić stałe miejsce celebracji i codzienny, swobodny dostęp do Mszy Św. sprawowanej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Proszę wybrać przynajmniej jeden dzień w miesiącu i wpisać go na listę. Można także wysłać takie powiadomienie poprzez wiadomość Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. czy wiadomość sms na numer widniejący na naszej stronie internetowej.
 
7) Dziękujemy także za składane ofiary i informujemy iż istnieje także możliwość wsparcia Duszpasterstwa poprzez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie internetowej. Bardzo dziękujemy Rodzinie, która ufundowała nam nowy ornat. Serdeczne Bóg zapłać!