Aktualności

2020-05-03 III Niedziela po Wielkanocy | NMP Królowej Polski

1) Ze względu na zmodyfikowanie wprowadzonych na terenie naszego kraju regulacji odnośnie przemieszczania się i ograniczania zgromadzeń informujemy, że:
  • Zapraszamy na Mszę Św. w parafii pw. Św. Brata Alberta na Głębokim w środę, na godz. 19:15. Ok. godz. 18:45 będzie także możliwość uczestniczenia w parafialnym Nabożeństwie Majowym.
  • Zachęcamy do korzystania z posługi kapłanów, którzy celebrują Msze Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w ciągu tygodnia – przede wszystkim u ks. Piotra, ks. Arkadiusza i  ks. Mateusza.
  • Ze względu na zmiany ograniczenia liczby wiernych, w parafii pw. Św. Józefa, oprócz osób sprawujących posługę,  będzie mogło przebywać do 25 osób. Chęć przybycia na Msze Św. należy zgłaszać wysyłając wiadomość e-mail do poszczególnych kapłanów odpowiedzialnych za celebracje. Wszystkie adresy podane są na naszej stronie internetowej.
  • Msze Św. z parafii pw. Św. Józefa będą transmitowane na naszym profilu Facebook o nazwie Szczecińskie Środowisko Tradycji Katolickiej. Odpowiednie linki możemy znaleźć na naszej stronie internetowej.
2) Przypominamy, że Msze Św. niedzielne są sprawowane, już na stałe, o godz. 15:15.
3) Niedziela to Dzień Pański. Dzień poświęcony Bogu, dlatego zapraszamy do wspólnej, wieczornej modlitwy brewiarzowej – Komplety – przez najbliższy miesiąc, w każdą niedzielę, w kaplicy na plebanii o godz. 20:30. Jeżeli zbierze się stała grupa osób, modlitwa będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach.
4) W piątek – 8 maja – uroczystość Św. Stanisława BpM, Patrona Polski. Zapraszamy na dodatkową Mszę Św. do parafii Św. Józefa, na godz. 19:15.
5) Zapraszamy do składania zamówień modlitewników na czas zarazy, krzyży chroniących od zarazy – karawaka i Różańców. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
6) W przedsionku można zaopatrzyć się w książki z rozważaniami na maj i czerwiec. Kupując książki wspieramy wydawnictwo tradycyjnych Sióstr – Franciszkanek Niepokalanej.
7) W przedsionku kościoła, jak również w innych miejscach celebracji można znaleźć listy osób, które, przynajmniej raz w miesiącu, chcą ofiarować swój post (o chlebie i wodzie) bądź jakiekolwiek inne umartwienie w intencji rozwoju naszego Duszpasterstwa. Pragniemy wymodlić stałe miejsce celebracji i codzienny, swobodny dostęp do Mszy Św. sprawowanej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Proszę wybrać przynajmniej jeden dzień w miesiącu i wpisać go na listę. Można także wysłać takie powiadomienie poprzez wiadomość e-mail czy wiadomość sms na numer widniejący na naszej stronie internetowej.
8) Dziękujemy także za składane ofiary i informujemy iż istnieje także możliwość wsparcia Duszpasterstwa poprzez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie internetowej. W minionym tygodniu został zakupiony nowy, wysokiej klasy, ornat. Jego koszt to 2200zł. Jeżeli ktoś ma możliwość i pragnienie może stać się jego współofiarodawcą.