Aktualności

OGŁOSZENIA - I Niedziela Męki Pańskiej (29-03-2020)

1) Ze względu na wprowadzenie na terenie naszego kraju nowych regulacji odnośnie przemieszczania się i ograniczania zgromadzeń informujemy, że:

  • Aż do odwołania zawieszone są poniedziałkowe i środowe celebracje Mszy Św. w parafii pw. Św. Brata Alberta na Głębokim
  • Zachęcamy do korzystania z posługi kapłanów, którzy celebrują Msze Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w ciągu tygodnia w swoich parafiach (przede wszystkim u ks. Piotra w parafii pw. Św. Krzyża na Pogodnie oraz u ks. Arkadiusza w parafii pw. MB Jasnogórskiej na Pomorzanach).
  • Ze względu na ograniczenie liczby wiernych do 5 osób, chęć przybycia na Msze Św. należy zgłaszać wysyłając wiadomość e-mail do poszczególnych kapłanów odpowiedzialnych za celebracje. Wszystkie adresy podane są na naszej stronie internetowej.
  • Msze Św. z parafii pw. Św. Józefa będą transmitowane na naszej stronie Facebook (Szczecińskie Środowisko Tradycji Katolickiej) w godzinach podanych na naszej stronie internetowej. 

2) W najbliższy wtorek zapraszamy do udziału w transmisji wykładu (na żywo) ks. Bartosza Wacha o Namaszczeniu Chorych w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Transmisja będzie miała miejsce od godz. 19:00 na profilu Facebook Wspólnoty Domus Mariae.

3) Za tydzień Niedziela Palmowa. Transmisja Mszy Św. z parafii pw. Św. Józefa o godz. 15:15. Istnieje możliwość poświęcenia palm, które należy podpisać i przynieść w ciągu tygodnia do kościoła.

4) Spowiedź należy umawiać indywidualnie z poszczególnymi kapłanami poprzez adresy e-mail podane na naszej stronie internetowej.

5) Triduum Sacrum w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego będzie sprawowane według harmonogramu podanego na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do duchowego łączenia się poprzez transmisję On-line.

6) Na naszej stronie internetowej zostały podane modlitwy, które można odmawiać w czasie zarazy. Zachęcamy także do podjęcia modlitwy i postu w intencji naszego Księdza Arcybiskupa, który spotkał się z brutalnym atakiem medialnym na jego Osobę (szczegóły na naszej stronie internetowej). Pamiętajmy także o obowiązku wypełniania 5 przykazania Kościelnego, które mówi o trosce o potrzeby Kościoła. Chciejmy wesprzeć materialnie swoje parafie, które znajdują się obecnie w trudnej sytuacji.