Aktualności

OGŁOSZENIA - IV Niedziela Wielkiego Postu "Laetare" (22-03-2020)

  1. W tym tygodniu, w parafii pw. Św. Brata Alberta, odbędą się dwie Msze Św.: w poniedziałek i środę – w święto Zwiastowania NMP – obie o godz. 19:00.
  2. Ze względu na ogłoszenie, na terenie całego kraju, stanu epidemii, stosując się jednocześnie do obowiązujących wytycznych, informujemy, że wszelka działalność Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie ogranicza się jedynie do sprawowania Sakramentów zabezpieczających życie wieczne (Msza Św., Spowiedź, Sakrament Namaszczenia Chorych). Wszelkie zaplanowane spotkania (wizyta duszpasterska, katecheza dla dzieci, schola dziecięca)  zostają ZAWIESZONE aż do odwołania.
  3. Wiernych, przywiązanych do jakiejkolwiek formy rytu rzymskiego, którzy maja wątpliwości i obawy przed przyjęciem Komunii Świętej, zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej Duchowej. W czasie Mszy Św., w momencie Komunii Sakramentalnej kapłana i wiernych, należy wzbudzić w sobie, myślnie, intencję Jej przyjęcia na sposób duchowy oraz gorące pragnienie zjednoczenia się z Jezusem obecnym w Eucharystii. Komunię Św. Duchową można przyjmować wiele razy w ciągu dnia.
  4. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu, Msze Św. niedzielne będą sprawowane o godz. 15:15 (pół godziny wcześniej niż zwykle). Przypominamy, że od wielu tygodni są one transmitowane „na żywo” na naszym profilu „Facebook”. Aby skorzystać z transmisji nie trzeba zakładać swojego konta użytkownika, wystarczy kliknąć link na naszej stronie internetowej.
  5. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Dziękujemy także ofiarodawcom indywidualnym za finansowe wsparcie naszego obecnego zapotrzebowania.
  6. Zachęcamy do podjęcia modlitwy i postu w intencji naszego Księdza Arcybiskupa, który spotkał się z brutalnym atakiem medialnym na jego Osobę, po liście pasterskim, który był odczytywany w ub. niedzielę: 40 DNI POKUTY oraz PETYCJA poparcia Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.