Aktualności

OGŁOSZENIA - III Niedziela Wielkiego Postu (15-03-2020)

  1. W tym tygodniu, w parafii pw. Św. Brata Alberta, odbędą się dwie Msze Św.: w poniedziałek i środę o godz. 19:00. Po Mszy Św. w środę br. Atanazy Maria Wojtal wygłosi konferencję pt. „O królowaniu Boskiego Serca”.
  2. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na Mszę Św. śpiewaną – odpustową do kościoła pw. Św. Józefa na godz. 12:00.
  3. Ze względu na ogłoszenie, na terenie całego kraju, zagrożenia epidemicznego, stosując się jednocześnie do obowiązujących wytycznych, informujemy, że wszelka działalność Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie ogranicza się jedynie do sprawowania Sakramentów zabezpie-czających życie wieczne (Msza Św., Spowiedź, Sakrament Namaszczenia Chorych). Wszelkie zaplanowane spotkania zostają ZAWIESZONE aż do odwołania.
  4. Wiernych, przywiązanych do jakiejkolwiek formy rytu rzymskiego, którzy mają wątpliwości i obawy przed przyjęciem Komunii Świętej, zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej Duchowej. W czasie Mszy Św., w momencie Komunii Sakramentalnej kapłana i wiernych, należy wzbudzić w sobie, myślnie, intencję Jej przyjęcia na sposób duchowy oraz gorące pragnienie zjednoczenia się z Jezusem obecnym w Eucharystii. Komunię Św. Duchową można przyjmować wiele razy w ciągu dnia.
  5. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu, Msze Św. niedzielne będą sprawowane o godz. 15:15 (pół godziny wcześniej niż zwykle). Przypominamy, że od wielu tygodni są one transmitowane „na żywo” na naszym profilu „Facebook”. Aby skorzystać z transmisji nie trzeba zakładać swojego konta użytkownika, wystarczy kliknąć link na naszej stronie internetowej.
  6. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Dziękujemy także ofiarodawcom indywidualnym za finansowe wsparcie naszego obecnego zapotrzebowania.
  7. Na naszej stronie internetowej zostały podane modlitwy, które można odmawiać w czasie zarazy.
  8. Dzisiaj będzie sprawowana jeszcze jedna Msza Św. o godz. 20:30 w parafii pw. Świętego Krzyża na Pogodnie. O tej możliwości informujemy na bieżąco te osoby, które udostępniły swój numer telefonu albo adres e-mail.