Aktualności

OGŁOSZENIA - I Niedziela Wielkiego Postu (01-03-2020)

  1. W tym tygodniu, w parafii pw. Św. Brata Alberta, odbędzie się Msza Św. jedynie w poniedziałek o godz. 19:00.
  2. W tym tygodniu przypadają Suche Dni Wielkiego Postu i rekolekcje naszego Duszpasterstwa. Zapraszamy zatem na Msze Św. z nauką rekolekcyjną w środę, piątek i sobotę (4, 6 i 7 marca) na godz. 19:15. Nauki wygłosi ks. Piotr Buda. W związku z rekolekcjami, w tym tygodniu, nie będzie środowej Mszy Św. w parafii Św. Brata Alberta.
  3. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu, Msze Św. niedzielne będą sprawowane o godz. 15:15 (pół godziny wcześniej niż zwykle).
  4. Zapraszamy osoby potrafiące śpiewać (mężczyźni i kobiety), aby włączyły się w utworzenie scholi na Triduum Paschalne. To największe i najważniejsze święta chrześcijan. Powinny być przygotowane nienagannie, ponieważ są słodką ofiarą składaną Panu Bogu z naszego czasu, wysiłku i talentów. Podobnie, prosimy panów, aby jednym z postanowień wielkopostnych było nauczenie się Służby Bożej i służenie do Mszy Św., według zaistniałej potrzeby.
  5. Zapraszamy dzieci do włączenia się w utworzenie gregoriańskiej scholi dziecięcej. Rozwijanie naszych talentów i służba nimi Panu Bogu jest naszym przywilejem i obowiązkiem. Dzieci można zgłaszać w zakrystii po zakończonej Mszy Św.
  6. Dziękując Bożej Opatrzności za wszelkie łaski, które spłynęły na nasze Duszpasterstwo w ostatnim czasie, nadal prosimy o nieustawanie w postach i modlitwach. Niech tegoroczne postanowienia Wielkopostne, wasze modlitwy i umartwienia będą ukierunkowane na rozwój i umocnienie Tradycji w naszej Archidiecezji.
  7. Katecheza dla dzieci w najbliższy wtorek w salce na plebanii Św. Józefa o godz. 12:00.
  8. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Obecnie zbieramy fundusze na wykonanie szaf do naszej zakrystii. Dziękujemy także ofiarodawcom indywidualnym za finansowe wsparcie naszego obecnego zapotrzebowania.