Aktualności

OGŁOSZENIA - Niedziela Pięćdziesiątnicy (23-02-2020)

  1. W tym tygodniu, w parafii pw. Św. Brata Alberta, odbędzie się Msza Św. jedynie w poniedziałek o godz. 19:00.
  2. W Środę Popielcową zapraszamy do parafii pw. Św. Józefa, na Mszę Św. i obrzęd posypania głów popiołem, na godz. 19:15 (w tym dniu nie będzie Mszy Św. w parafii pw. Św. Brata Alberta).
  3. Koncert Wielkopostny przygotowany przez studentów Akademii Sztuki w Szczecinie wraz z naszą Scholą Gregoriańską w najbliższy piątek (28.02.) o godz. 18:40. Serdecznie zapraszamy! Pięknymi pieśniami uczcijmy rozpoczynający się czas pokuty. Zamknijmy nasze uszy na muzykę światową, a otwórzmy na harmonijną klasykę katolicką.
  4. Od najbliższej niedzieli, przez cały okres Wielkiego Postu, Msze Św. niedzielne będą sprawowane o godz. 15:15 (!).
  5. Bardzo pokornie proszę, aby osoby potrafiące śpiewać (mężczyźni i kobiety), włączyły się w utworzenie scholi na Triduum Paschalne. To największe i najważniejsze święta chrześcijan. Powinny być przygotowane nienagannie, ponieważ są słodką ofiarą składaną Panu Bogu z naszego czasu, wysiłku i talentów. Podobnie prosimy panów, aby jednym z postanowień wielkopostnych było nauczenie się Służby Bożej i służenie do Mszy Św., według zaistniałej potrzeby.
  6. Dziękując Bożej Opatrzności za wszelkie łaski, które spłynęły na nasze Duszpasterstwo w ostatnim czasie, nadal prosimy o nieustawanie w postach i modlitwach. Niech tegoroczne postanowienia Wielkopostne, wasze modlitwy i umartwienia będą ukierunkowane na rozwój i umocnienie Tradycji w naszej Archidiecezji.
  7. Zapraszamy po Mszy Św. do nabycia ozdobnych modlitw „przed” i po „posiłku” w języku łacińskim.
  8. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Obecnie zbieramy fundusze na wykonanie szaf do naszej zakrystii. Dziękujemy ofiarodawcom indywidualnym za finansowe wsparcie naszego obecnego zapotrzebowania.