Aktualności

OGŁOSZENIA - OCZYSZCZENIE NMP (02.02.2020)

  1. W tym tygodniu zapraszamy na dwie dodatkowe Msze Św. W poniedziałek o godz. 19:00, już ostatni raz, w kaplicy na plebanii Św. Józefa, natomiast w środę o godz. 19:00 w parafii pw. Św. Brata Alberta przy jez. Głębokim.
  2. W środę przypada wspomnienie Św. Agaty dziewicy i męczennicy. W tym dniu zostaną poświęcone: chleb, sól i woda, które należy przynieść ze sobą do kościoła.
  3. Za tydzień Niedziela Siedemdziesiątnicy. Rozpoczynamy przedpoście, który stanowi rodzaj przedsionka do okresu pokuty.
  4. Trwa Wizyta Duszpasterska dla osób przynależących do Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior”.
  5. Jeżeli ktoś chciałby otrzymywać wiadomości SMS z harmonogramem wydarzeń
    i rozpiską celebracji Mszy Św. na każdy tydzień, prosimy o wysłanie wiadomości SMS bądź adresu e-mail na numer i adres e-mail podany na naszej stronie internetowej.
  6. Zapraszamy po Mszy Św. do nabycia ozdobnych modlitw „przed” i po „posiłku” w języku łacińskim. Można je postawić na stole, aby każdy z domowników miał przed sobą jej tekst. Każda katolicka rodzina powinna modlić się i poznawać najważniejsze modlitwy w języku Kościoła. Koszt wyprodukowania jednej sztuki to 15 zł. Wszelka nadwyżka przeznaczona będzie na rozwój Duszpasterstwa Tradycji.
  7. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Obecnie zbieramy fundusze na wykonanie szaf do naszej zakrystii. Dziękujemy ofiarodawcom indywidualnym za finansowe wsparcie naszego obecnego zapotrzebowania.
  8. Zapraszamy do nauki śpiewu części stałych, które są wykonywane podczas Mszy Św. Spotkanie po Mszy Św., w salce na plebanii.