Aktualności

OGŁOSZENIA - DOMINICA IV ADVENTUS (22.XII.2019)

1) W tym tygodniu będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte świąteczne będą sprawowane w następującym porządku:

  • Wigilia Bożego Narodzenia(24.XII) – Pasterka, godz. 22:00, w Cerkwii Greckokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej przy ul. Mickiewicza 43.
  • Boże Narodzenie(25.XII) – 15:45, parafia pw. Św. Józefa.
  • Św. Szczepana M(26.XII) – 15:45, parafia pw. Sw. Józefa.
  • Św. Jana Ap. i Ew.(27.XII) – Msza Św. z poświęceniem wina – STARGARD, Cerkiew Greckokatolicka przy ul. Młyńskiej, godz. 16:00.

2) Przypominamy, że aż do 2. lutego nie będzie Mszy Św. trydenckich w parafii Św. Brata Alberta przy jez. Głębokim. W tym czasie, od 30.XII będą w zamian sprawowane Msze Św. recytowane jedynie w poniedziałki o godz. 19:00, w parafii pw. Św. Józefa.

3) Ze względu na wyjazdy naszych ministrantów-studentów do domów rodzinnych, nie możemy utworzyć uroczystej asysty podczas Pasterki. Zwracamy się zatem o pilną pomoc do mężczyzn uczęszczających na Mszę Św. Trydencką, aby przynajmniej z tej okazji włączyli się w posługę ministranta. Bardzo prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po zakończeniu Mszy Św.
 
4) Zapraszamy na wspólne kolędowanie wszystkich sympatyków Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” i Wspólnoty Rodzin „Domus Mariæ” – 28 gru-dnia, na godz. 16:00 do Hotelu „VULCAN” (ul. Lubeckiego 6A) – sala „Odra”. Prosimy o zabranie ze sobą wiktuałów (ciast, owoców czy napojów) aby nasze świętowanie było pełne.
 
5) Jeżeli ktoś chciałby otrzymywać wiadomości SMS z harmonogramem wydarzeń i rozpiską celebracji Mszy Św. na każdy tydzień, prosimy o wysłanie wiadomości SMS bądź adresu e-mail na numer i adres e-mail podany na naszej stronie internetowej.
 
6) Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Obecnie zbieramy fundusze na wykonanie szaf do naszej zakrystii oraz na zakup mikrofonów pojemnościowych dla scholi gregoriańskiej.
 
7) Zapraszamy do nauki śpiewu części stałych, które są wykonywane podczas Mszy Św. Spotkanie po Mszy Św., w salce na plebanii.