Aktualności

OGŁOSZENIA - DOMINICA III ADVENTUS (15.XII.2019)

 1. Przeżywając dzisiaj niedzielę „Gaudete” rozpoczynamy już III tydzień adwentowego przygotowania na Przyjście Pańskie. W tym tygodniu, w tradycyjnym kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali: sobota (21.XII.) Św. Tomasza Apostoła.
 2. Ostatnia Msza Św. Roratnia w parafii pw. Św. Józefa w najbliższą sobotę, godz. 19:15.
 3. Msza Św. roratnia recytowana w poniedziałek w parafii pw. Św. Brata Alberta przy jez. Głębokim o godz. 19:00.
 4. Zapraszamy na wykład „Małżeństwo w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego – cz. II”, który poprowadzi ks. Bartosz Wach, w poniedziałek, o godz. 18:00, w Starym Młynie pzy ul. Szerokiej 19 (Krzekowo).
 5. Katecheza dla dzieci, wraz ze wspólną nauką kolęd i zwyczajów wigilijnych we wtorek o godz. 12:00, w "Starym Młynie", przy ul. Szerokiej 19.
 6. Rekolekcje Adwentowe dla naszego Duszpasterstwa odbędą się w Suche Dni Adwentu – 18, 20 i 21 grudnia (środa, piątek i sobota) w parafii pw. Św. Józefa
  o godz. 19:15. Poprowadzi je ks. Mateusz Tschech. Prosimy zarezerwować sobie czas na duchowe ćwiczenia przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Zbierana podczas Mszy Św. Rekolekcyjnych taca przeznaczona będzie, jako nasz wyraz wdzięczności, dla Ojca Rekolekcjonisty. Z racji na Rekolekcje, nie będzie środowej Mszy Św. w parafii Św. Br. Alberta przy jez. Głębokim.
 7. Zapraszamy na naszą stronę internetową, na której można znaleźć miejsca i godziny celebracji Mszy Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w naszej Archidiecezji. W minionym tygodniu została uruchomiona zakładka – „Kalendarium”, w której znajdziemy harmonogram wydarzeń i zaplanowane Msze Św. na najbliższy rok.
 8. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Obecnie zbieramy fundusze na wykonanie szaf do naszej zakrystii oraz na zakup mikrofonów pojemnościowych dla scholi gregoriańskiej.
 9. Po Mszy Św., w salce na plebanii, nauka śpiewu części stałych.