Aktualności

OGŁOSZENIA - DOMINICA II ADVENTUS (8.XII.2019)

 1. Przeżywając dzisiaj II Niedzielę Adwentu, świętujemy, jeden z bardziej znaczących dogmatów i przywilejów Matki Bożej – Jej Niepokalane Poczęcie. Zachęcamy do wzięcia ze sobą Cudownego Medalika Matki Bożej, który należy zawsze nosić przy sobie. W tym tygodniu, w tradycyjnym kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali: środa (11.XII.) – Św. Damazego Papieża i Wyznawcy; piątek (13.XII.) Św. Łucji Dziewicy i Męczennicy.
 2. Zapraszamy na uroczyste Msze Św. Roratnie w parafii pw. Św. Józefa we wszystkie soboty Adwentu o godz. 19:15.
 3. Msze Św. roratnie recytowanew poniedziałki i środy w parafii pw. Św. Brata Alberta przy jez. Głębokim o godz. 19:00.
 4. Katechezy dla dzieci wewtorek o godz. 12:00, wStarym Młynie, przy ul. Szerokiej 19.
 5. Katechezy stanowe dla mężczyzn– środa (11.XII) – w kościele św. Br. Alberta, po Mszy Św. o godz. 19:00.
 6. Zapraszamy na konferencję prowadzoną przez prezesa Instytutu Ordo Iuris – pana adwokata Jerzego Kwaśniewskiego, pt. „Jak ochronić rodzinę przed zagrożeniami współczesnego świata?”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (12.XII)
  o godz. 18:00 w auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124.
 7. Rekolekcje Adwentowedla naszego Duszpasterstwa odbędą się w Suche Dni Adwentu – 18, 20 i 21 grudnia (środa, piątek i sobota) w parafii pw. Św. Józefa
  o godz. 19:15. Poprowadzi je ks. Mateusz Tschech. Prosimy zarezerwować sobie czas na duchowe ćwiczenia przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Naro-dzenia Pańskiego. Zbierana podczas Mszy Św. Rekolekcyjnych taca przeznaczona będzie, jako nasz wyraz wdzięczności, dla Ojca Rekolekcjonisty.
 8. Zachęcamy mężczyzn, w każdym wieku, do nauki ministrantury. Zainteresowa-nych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po zakończeniu Mszy Św.
 9. Zapraszamy na naszą stronę internetową, na której można znaleźć miejsca
  i godziny celebracji Mszy Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w naszej Archidiecezji.
 10. Zapraszamy w czasie trwania Adwentu do podjęcia postu w intencji rozwoju „Tradycji” w naszej Archidiecezji. Szczegóły tej inicjatywy znajdziemy na naszej stronie internetowej.
 11. W zakrystii, po zakończeniu Mszy Św., można odebrać zamówione wcześniej tradycyjne kalendarze.
 12. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Obecnie zbieramy fundusze na wykonanie szaf do naszej zakrystii oraz na zakup mikrofonów pojemnościowych dla scholi gregoriańskiej.