Aktualności

OGŁOSZENIA - DOMINICA I ADVENTUS (1.XII.2019)

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czyli, trwający cztery tygodnie, okres duchowego przygotowania na przyjście Pańskie. W tym tygodniu, w tradycyjnym kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali: poniedziałek (2.XII.) – Św. Bibiany Dziewicy i Męczennicy; wtorek (3.XII.) – Św. Franciszka Ksawerego Wyznawcy; środa (4.XII.) – Św. Piotra Chryzologa Biskupa, Wyznawcy i dK, oraz Św. Barbary Dziewicy i Męczennicy; czwartek (5.XII.) – Św. Saby Opata; piątek (6.XII.) Św. Mikołaja Biskupa i Wyznawcy; sobota (7.XII) – Św. Ambrożego Biskupa, Wyznawcy i dK; niedziela (8.XII.) – Niepokalane Poczęcie NMP.
 2. Zapraszamy na uroczyste Msze Św. Roratnie w parafii pw. Św. Józefa we wszystkie soboty Adwentu o godz. 19:15.
 3. Msze Św. roratnie recytowanew poniedziałki i środy w parafii pw. Św. Brata Alberta przy jez. Głębokim. Jutro, swoją pierwszą Mszę Św. sprawowaną w nadzwy-czajnej formie rytu rzymskiego odprawi Dyrektor Bursy Salezjańskiej w Szczecinie – ks. Łukasz Piskuła SDB. Otoczmy tego kapłana swoją troską modlitewną.
 4. Katechezy dla dzieci we wtorek o godz. 12:00, w Starym Młynie, przy ul. Szerokiej 19.
 5. Rekolekcje Adwentowedla naszego Duszpasterstwa odbędą się w Suche Dni Adwentu – 18, 20 i 21 grudnia (środa, piątek i sobota) w parafii pw. Św. Józefa
  o godz. 19:15. Poprowadzi je ks. Mateusz Tschech. Prosimy zarezerwować sobie czas na duchowe ćwiczenia przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świat Narodzenia Pańskiego.
 6. Zachęcamy mężczyzn, w każdym wieku, do nauki ministrantury. Pojawiające się nowe miejsca celebracji zwiększają zapotrzebowanie na dodatkową Służbę Bożą. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po zakończeniu Mszy Św.
 7. Zapraszamy na naszą stronę internetową, na której można znaleźć miejsca
  i godziny celebracji Mszy Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w naszej Archidiecezji.
 8. Zapraszamy w czasie trwania Adwentu do podjęcia postu w intencji rozwoju „Tradycji” w naszej Archidiecezji. Szczegóły tej inicjatywy znajdziemy na naszej stronie internetowej.
 9. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Obecnie zbieramy fundusze na wykonanie szaf do naszej zakrystii oraz na zakup mikrofonów pojemnościowych dla scholi gregoriańskiej.