Aktualności

OGŁOSZENIA - XXIV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego (24-11-2019)

 1. W tym tygodniu, w tradycyjnym kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali: poniedziałek (25.XI.) – Św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy; wtorek (26.XI.) – Św. Sylwestra Opata, Św. Piotra z Aleksandrii Biskupa i Męczennika; piątek (29.XI.) – Św. Saturnina Męczennika; sobota (30.XI.) – Św. Andrzeja Apostoła.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. 
 3. Od 1 Niedzieli Adwentu, w KAŻDY PONIEDZIAŁEK, sprawowana będzie Msza Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w parafii pw. Św. Brata Alberta przy jeziorze Głębokim o godz. 19:00. Mszę Św. odprawi Dyrektor Bursy Salezjańskiej w Szczecinie - ks. Łukasz Piskuła SDB. Bedzie to jego pierwsza Msza Św. sprawowana w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Otoczmy tego kapłana swoją troską modlitewną.
 4. KATECHEZA DLA DZIECI we wtorek o godz. 12:00, w Starym Młynie, przy ul. Szerokiej 19.
 5. NAUKI STANOWE DLA KOBIET w najbliższą środę – 27 listopada – po Mszy Św. o godz. 19:00 w parafii pw. Św. Br. Alberta przy jeziorze Głębokim.
 6. MSZE ŚW. RORATNIE sprawowane będą w parafii pw. Św. Józefa we wszystkie soboty Adwentu o godz. 19:15.
 7. REKOLEKCJE ADWENTOWE dla naszego Duszpasterstwa odbędą się w Suche Dni Adwentu – 18, 20 i 21 grudnia (środa, piątek i sobota) w parafii pw. Św. Józefa o godz. 19:15. Poprowadzi je ks. Mateusz Tschech. Prosimy zarezerwować sobie czas na duchowe ćwiczenia przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świat Naro-dzenia Pańskiego.
 8. SCHOLA GREGORIAŃSKA zaprasza wszystkich uczestników liturgii na naukę śpiewu części stałych Mszy Św. Spotkania będą miały miejsce w salce na plebanii po każdej niedzielnej Mszy Św.
 9. Zachęcamy mężczyzn, w każdym wieku, do NAUKI MINISTRANTURY. Pojawiające się nowe miejsca celebracji zwiększają zapotrzebowanie na dodatkową Służbę Bożą. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po zakończeniu Mszy Św. 
 10. Zapraszamy na naszą stronę internetową, na której można znaleźć miejsca i godziny celebracji Mszy Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w naszej Archidiecezji. Obecnie Msza Święta Trydencka sprawowana jest regularnie w 3 parafiach na terenie Szczecina a także w Nowogardzie, Stargardzie i Dębnie. Na naszej stronie będą się również pojawiały ogłoszenia dotyczące naszego Duszpasterstwa.
 11. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Obecnie zbieramy fundusze na wykonanie szaf do naszej zakrystii oraz na zakup mikrofonów pojemnościowych dla scholi gregoriańskiej.