Aktualności

OGŁOSZENIA - XXIII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego (17-11-2019)

  1. W tym tygodniu, w tradycyjnym kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali: poniedziałek – Św. Łukasza Ewangelisty Patrona Służby Zdrowia; wtorek – Św. Piotra z Alakanty Wyznawcy; środa – Św. Jana Kantego Wyznawcy; czwartek – Św. Hilariona Opata oraz Św. Urszuli i Jej Towarzyszek Męczennic; piątek – Przeniesienie Relikwii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika; sobota – Św. Antoniego Marii Klareta Biskupa i Wyznawcy; niedziela – Św. Rafała Archanioła.
  2. Katechezy dla dzieci we wtorek o godz. 12:00, w Starym Młynie, przy ul. Szerokiej 19.
  3. Nauki stanowe dla mężczyzn – w najbliższą środę 20 listopada, dla kobiet, za tydzień – 27 listopada – obie po Mszy Św. o godz. 19:00 w parafii pw. Św. Br. Alberta przy jeziorze Głębokim.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na Ogólnopolską Pielgrzymkę Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę w dniach 22-24 listopada. Koszt 320zł. Oprócz tradycyjnego programu Jasnogórskiego przewidziany jest także pobyt w Niepokalanowie k. Warszawy.
  5. Organizowane jest ponowne wspólne wyjście z cyklu „Do kina z księdzem” na film pt. „Nieplanowane”. Seans, na zakończenie, opatrzony będzie kapłańskim komentarzem. Projekcja filmu będzie miała miejsce 21 listopada (czwartek), o godz. 19:30 w Multikinie. Cena biletu: 12zł. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Sylwestra Marculi, na numer kom. 791 555 133. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko oraz ilość biletów.
  6. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Obecnie zbieramy fundusze na wykonanie szaf do naszej zakrystii oraz na zakup mikrofonów pojemnościowych dla scholi gregoriańskiej.