Aktualności

OGŁOSZENIA - XXII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego (10-11-2019)

  1. W tym tygodniu, w tradycyjnym kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali: poniedziałek – Św. Marcina Biskupa i Wyznawcy oraz Św. Mennasa Męczennika; wtorek – Św. Benedykta, Jana , Mateusza, Izaaka i Krystiana Męczenników Międzyrzeckich oraz Św. Marcina Papieża; środa – Św. Stanisława Kostki Wyznawcy oraz Św. Dydaka Wyznawcy; czwartek – Św. Jozafata Kuncewicza – Biskupa i Męczennika; piątek – Św. Alberta Wielkiego Biskupa, Wyznawcy i Doktora Kościoła; sobota – Św. Gertrudy Dziewicy oraz Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia.
  2. Katechezy dla dzieci – pierwsze spotkanie – we wtorek o godz. 12:00, w Starym Młynie, przy ul. Szerokiej 19.
  3. Są jeszcze wolne miejsca na Ogólnopolską Pielgrzymkę Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę w dniach 22-24 listopada. Koszt 320zł. Oprócz tradycyjnego programu Jasnogórskiego przewidziany jest także pobyt w Niepokalanowie k. Warszawy.
  4. Nauki stanowe dla mężczyzn – w środę 20 listopada, dla kobiet – 27 listopada – obie po Mszy Św. o godz. 19:00 w parafii pw. Św. Br. Alberta przy jeziorze Głębokim.
  5. Zapraszamy na naszą stronę internetową, na której można znaleźć miejsca i godziny celebracji Mszy Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w naszej Archidiecezji. Obecnie Msza Święta Trydencka sprawowana jest regularnie w 3 parafiach na terenie Szczecina a także w Nowogardzie, Stargardzie i Dębnie.
  6. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary przeznaczone po połowie: na rozwój naszego Duszpasterstwa jak również na ofiarę dla parafii pw. Św. Józefa, która udostępnia nam kościół. Obecnie zbieramy fundusze na wykonanie szaf do zakrystii oraz na zakup mikrofonów pojemnościowych dla scholi gregoriańskiej.