Aktualności

Kard. Raymond L. Burke w Szczecinie

W dniach 7-10.06.2018 r. będziemy gościć w Szczecinie wyjątkowego gościa - ks. Raymonda Leo Kardynała Burke ze Stanów Zjednoczonych, amerykańskiego duchownego katolickiego, arcybiskupa metropolity Saint Louis, wysokiego urzędnika Kurii Rzymskiej, członka Sygnatury Apostolskiej czyli najwyższego organu sądowniczego Kościoła Katolickiego. Duchowny weźmie udział w konferencji naukowej "Małżeństwo i rodzina - źródła kryzysu i drogi wyjścia", będzie przewodniczył 3-dniowym rekolekcjom dla mężczyzn oraz odprawi kilka Mszy św. - zarówno w Nadzwyczajnej, jak i w Zwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego.
Informacje o rekolekcjach i konferencji (na oba wydarzenia wymagane są wcześniejsze zapisy) można znaleźć na plakatach oraz na poniższych stronach internetowych: 

·  konferencjawww.malzenstwoirodzina.pl

·  rekolekcjewww.rekolekcjedlamezczyzn.pl

Harmonogram Mszy św. sprawowanych przez kard. Burke'a w Szczecinie:

·  7.06.2018 (czwartek), godz. 18:00 - Msza św. w NFRR w kościele św. Józefa, po Mszy św. wykład pt. "Katolicka nauka społeczna a "dziś" Kościoła Katolickiego"

·  8.06.2018 (piątek), kard. Burke będzie przewodniczył procesji w święto Serca Jezusowego, która tradycyjnie rozpocznie się w kościele pw. św. Andrzeja Boboli i przejdzie ulicami miast do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa (po procesji odprawi Mszę św. w Zwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego w Sanktuarium)

·  9.06.2018 (sobota), godz. 9:00 - uroczysta Msza św. pontyfikalna w NFRR w kościele pw. Świętej Rodziny dla uczestników rekolekcji

·  10.06.2018 (niedziela), godz.14:00 - Msza św. w Zwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego po łacinie w kościele seminaryjnym na zakończenie rekolekcji.