Aktualności

III Pielgrzymka Tradycji Łacińskiej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu

Serdecznie zapraszamy na III Pielgrzymkę Tradycji Łacińskiej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu, która odbędzie się 14 października A. D. 2017. 

Skrzatusz należy do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, położony jest w województwie wielkopolskim, nieopodal Piły. 

Do Tronu Matki Boskiej Bolesnej – z uwagi na dogodne położenie Skrzatusza i stosunkowo niewielką odległość z licznych ośrodków północnej i zachodniej Polski oraz bliskość Niemiec – już w ubiegłym roku przybyło ok. 120 wiernych: najwięcej z metropolii szczecińsko-kamieńskiej (z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i zielonogórsko-gorzowskiej), metropolii poznańskiej (wierni z archidiecezji poznańskiej) oraz metropolii gnieźnieńskiej (z archidiecezji gnieźnieńskiej, diecezji bydgoskiej i włocławskiej); w Skrzatuszu nie zabrakło również wiernych z metropolii gdańskiej (z archidiecezji gdańskiej i diecezji toruńskiej). Najdłuższy dystans przebył pątnik z diecezji łowickiej – pokonał aż 360 kilometrów!

Historia sanktuarium jest niezwykle interesująca, obfituje w cuda, zatwierdzane przez władze kościelne; wśród łask otrzymywanych za pośrednictwem Matki Boskiej Bolesnej dominują uzdrowienia.

Zapraszamy do lektury relacji (i poznania fotorelacji) z poprzednich pielgrzymek, np.:

https://www.facebook.com/notes/msza-trydencka-w-koszalinie/pi%C4%99kniej-mo%C5%BCe-by%C4%87-tylko-w-niebie/1300476279963447

oraz 

https://www.facebook.com/tradycja.koszalin/photos/?tab=album&album_id=1063844146959996

Dojazd: http://skrzatusz.intrux.pl/jak-dojechac/

Zgłoszenia grup zorganizowanych (orientacyjna liczba pielgrzymów, dane księdza - opiekuna grupy lub innej osoby kontaktowej, zapotrzebowanie na obiady) prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub w wiadomości prywatnej na Facebooku: https://www.facebook.com/tradycja.koszalin/

 

Pozdrawiamy serdecznie!

Z Panem Bogiem!